Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Ibsenova v Ostravě je díky rekonstrukci opět důstojným místem pro vzdělávání

Už žádné podmáčené sklepy a problémy s únikem energie. Základní škola Gebauerova, pracoviště Ibsenova v Ostravě-Přívoze prošla kompletní rekonstrukcí, díky které se změnila k nepoznání a stala se důstojným místem pro vzdělávání.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Tuto školu jsme dostali v roce 2013 od krajského úřadu a nebyla v příliš lichotivém stavu. Proto jsem strašně ráda, že od dubna až do prosince se nám povedla úžasná rekonstrukce této školy, která nás stála víc než 30 milionů."

Škola úplně prokoukla. Má nová okna, zateplení a novou fasádu, která hýří krásnými barvami.

Pokud by tato škola neprošla rekonstrukcí, hygiena by ji dřív či později zavřela, byla totiž plná plísní

Radka Hanusová, ředitelka: "My jsme všechny ty věci , které z hlediska hygienického nebyly až tak v pořádku, museli řešit vlastními silami, opakovaně, což přinášelo velké náklady pro školu."

Jen rekonstrukce suterénu si vyžádala téměř 5 milionů.

David Witosz, místostarosta ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Celý suterén jsme udělali tak, že je dneska suchý, jsou tady izolační látky, je tady prostě uděláno všechno, jak se sluší a patří. Není tady plíseň, bylo tady mnoho plísní. Proto děti nemohly do některých místností ani vstoupit, protože to bylo zdravotně závadné a jak tady vidíme, máme tady krásnou dílnu, ve které se teď budou moci učit."
Radka Hanusová, ředitelka: “Celkově se podařila věc, o které jsem si vůbec nikdy nemyslela, že se podaří do takové míry."

V nových učebnách mohou děti praktikovat nejen běžnou výuku, ale také volnočasové aktivity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy