Harampádí na chodbách i ve sklepech. Tak to vypadá v některých bytových domech na Jihu

V Jižním městě začali vyklízet bytové domy. Lidé v nich odkládají vše, co už nepotřebují a různé věci se tak hromadí nejen na chodbách.

Z bytového domu na ulici Vlasty Vlasákové v Hrabůvce si někteří z nájemníků udělali skladiště a smetiště. Různými věcmi zaplnili společné prostory a jeden z nich dokonce sedačkou zablokoval výtah. A protože se mu ji nepodařilo vytáhnout, nechal ji tam. 

“My jsme nájemníky vyzvali k likvidaci jejich majetku, k vyklizení tohoto nepořádku, nicméně do dnešního dne se tak nestalo. Proto městský obvod zajistí likvidaci tohoto majetku a v návaznosti na to budou veškeré náklady rozúčtovány všem nájemníkům,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Na jednotlivých patrech a také ve sklepě domovníci našli mimo jiné dveře, skříně, police, záchodové prkénko a taky spoustu nákupních vozíků. 

Tímto nepořádkem někteří nájemníci ničí obecní majetek, dochází k narušování spokojeného bydlení ostatních nájemníků a samozřejmě v poslední řadě není zajištěna bezpečnost v rámci únikových cest. Obdobnou situaci radnice řeší v dalších 6 domech,” upozorňuje Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Lidé budou mít opět 14 dnů na to, aby si nepotřebné věci odvezli. A to buď do sběrného dvoru na ulici U Výtopny,, nebo do velkoobjemových kontejnerů. Jejich aktuální rozmístění najdete na stránkách radnice.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

BIDLI holding, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

Stavební bytové družstvo Nová huť /zkratka SBD NH/
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků