Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Ostrava-Jih má novou atrakci. Podsvětlenou fontánu

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu už jsou v provozu všechny kašny. Spuštěna byla i fontána na novém náměstí Ostrava-Jih, které je vybaveno i jedním pítkem. Další dvě byly nově nainstalovány v Bělském lese.

Na Jihu se můžete svlažit hned na několika místech. Kašny a fontány příjemně osvěžují vzduch mimo jiné před kinem Luna, kulturním domem Akord a u Uralu. A nově také na náměstí Ostrava-Jih. “Samozřejmě celý okruh je uzavřený tak, aby nedocházelo k plýtvání vodou a jednotlivé trysky, kterých je 12, stříkají do různé velikosti od 50 do 120 centimetrů,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Fontány jsou vítaným prvkem nejen ve dne, ale i večer, kdy svítí různými barvami. “Velice pěkné je to po setmění, protože fontána je podsvícená a každý den do 22. hodiny jednak stříká a jednak samozřejmě svítí,” dodává Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih.

“My si tady hrajeme s koníky. Je to úplně boží.”

“Mi se to taky líbí.”

“Líbí se mi to náměstí. Nejprve jsem byla trochu skeptická, ale teď, jak už je tu ta tráva a ty fontány, moc pěkné.”

Lidem jsou na Jihu k dispozici také pítka. Hned dvě nová byla nainstalována v Bělském lese. Impuls ke zřízení těchto zdrojů pitné vody přišel z radnice Ostravy-Jihu. “Konkrétně od pana starosty Bednáře. My jsme se snažili tomuto požadavku přizpůsobit a vyhovět, protože vnímáme každodenní tady návštěvnost Bělského lesa. Vzhledem k tomu, že se jedná o areál, který je v majetku statutárního města Ostravy, tak jsme požádali město, aby zafinancovalo tuto akci a díky tomu, že jsme našli pochopení na radnici, tak dnes můžeme stát u jednoho ze zdrojů pitné vody tady v Bělské lese,” uvádí Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň.

Celá akce přišla magistrát na bezmála 400 tisíc korun. Jen realizace pítek si vyžádala čtvrt milionů korun. K tomu je třeba připočíst vodovodní přípojky a projekční práce. Občerstvit se v Bělském lese můžete mimo jiné u hojně navštěvovaného grilovacího altánu. Druhé pítko pak najdete kousek od dětského hřiště. Jde o místa, kde se shlukuje největší počet lidí. Obě pítka jsou pravidelně dezinfikována. “Samozřejmě taky děláme rozbory kvality této pitné vody, které jsou na základě posledních rozborů vyhovující,” říká Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň

Další nové pítko je na náměstí Ostrava-Jih, které bude zprovozněno v nejbližších dnech. A zprovoznění se už brzy dočká i nové infocentrum na náměstí. “1.6. budeme zde na Novém náměstí otevírat naše nové infocentrum, kde si naši obyvatelé budou moct zařídit to, co jsou zvyklí v ostatních infocentrech na území města Ostravy. To značí vstupenky a propagační materiály týkající se akcí konaných nejen na Jihu, ale samozřejmě v celém městě,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih.

V infocentru nebudou chybět ani speciální materiály, které budou mapovat zajímavá místa na Jihu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy