Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu přibylo parkovacích míst. Skončila I. etapa rekonstrukce ulice Mjr. Nováka

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu úspěšně zakončili 1. etapu rekonstrukce ulice Mjr. Nováka v Hrabůvce. Lidé tak mají k dispozici nejen více parkovacích míst, ale také nové chodníky.

Bezmála 50 milionů korun si vyžádá rekonstrukce ulice Mjr. Nováka v Hrabůvce. Ta se opravuje po částech a momentálně je dokončena ta první, která začala v dubnu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Navzdory rozmarům počasí jsme úspěšně jenom s malinkatým zpožděním jsem dokončili první etapu přestavby ulice Mjr. Nováka. Na již hotových parkovacích stáních umožňujeme od dnešního dne již parkování, jak je vidět a řidiči můžou hotovou etapu hojně využívat. Etapy jsou celkem tři a postupuje se vlastně v souladu s harmonogramem. V celém rozsahu ulice dochází k rekonstrukci jednak povrchu vozovky, dále také opravy chodníků a samozřejmě jsou vybudována, případně rekonstruována nová parkovací místa.“

Právě začala druhá etapa rekonstrukce, která potrvá zhruba do října a po celou dobu bude omezen jak provoz, tak parkování v této části.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Po dobu probíhající rekonstrukce je opravdu třeba používat náhradní parkovací plochy, a to jak na ulici Dr. Martínka, tak v přilehlém okolí, jak je to prostě možné."

Všichni obyvatelé přilehlých domů dostali předem do svých schránek plánek s veškerými informacemi, aby věděli, jak budou práce pokračovat a kde je možné po dobu rekonstrukce odstavit vozidla. Kompletně bude celá ulice opravena do konce listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy