Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozemek na ulici Plzeňská v Ostravě-Jihu je na prodej. Změní se v atraktivní místo

  • Ostrava-Jih,

Nevyužívané území na ulici Plzeňská v Ostravě-Jihu je na prodej. Pozemek nabízí investorům ostravský magistrát. Cílem je najít smysluplné využití pro toto území, kterému dominuje poškozený Památník budování socialismu.

Pozemek o rozloze asi 10 tisíc metrů čtverečních v samotném srdci obvodu Ostrava-Jih by se měl změnit v atraktivní místo. Konkrétně jde o nevyužité území naproti radnice a výstavba na něm by se podle Městského ateliéru prostorového plánování a architektury měla stát celoměstským ohniskem na ulici Horní s vyhledávaným veřejným prostorem navazujícím na Náměstí Ostrava-Jih.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tím, že se nacházíme v poměrně rušné křižovatce, tak nepředpokládáme rezidenční projekt, spíše nějakou multifunkční budovu kancelářskou, zdravotní středisko eventuálně soubor několika menších budov, které by tady mohly vyrůst.”

Prostoru v současné době vévodí poškozený památník. Součástí záměru je také řešení dalšího osudu sousoší s názvem Pokrok vědy z roku 1977. Počítá se se snesením sochy z podstavců a umístěním v místě nebo v jiné vhodné lokalitě obvodu.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci tohoto areálu bude ta socha snesena z toho šíleného podstavce a bude někde umístěna buď v areálu tohoto pozemku v rámci té předpokládané výstavby, eventuálně, pokud vybereme nějaké jiné místo, tak bude umístěna někde jinde v městském obvodě.”

Pokud vše půjde dobře, prodej by se mohl uskutečnit ještě letos. Nabízená minimální cena za metr čtvereční je 1500 korun plus DPH. Plochu bude město nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží zajímavý, lokálně vhodný, architektonický návrh. V okolí pozemku už dříve vzniklo Sanatorium Jih, soukromý bytový dům a také sportovní zázemí pro fotbalovou akademii. Dalším pozemkem, který by radnice ráda prodala, je bývalé hřiště FC Ostrava-Jih v Zábřehu.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Kde bysme rádi, aby tam investor vystavěl buď bazén, nebo tělocvičnu, případně nějaký vodní svět. Třetí plochou je potom rozšíření ubytovacích možností, to znamená nové byty, výstavba nových bytů, a to na ulici Středoškolské, samozřejmě s využitím tak zvané modrozelené infrastruktury, aby tam bylo příjemné bydlení. pro nové, nebo stávající občany Jihu.”

Jde o stavby budované v souladu s přírodou, které obsahují vodní prvky a také například například zelené střechy, nebo stěny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy