Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Meditační zóny, památník, Mural art. Do projektu Náš Jih obyvatelé poslali i kreativní návrhy

  • Ostrava-Jih,

S koncem června skončilo i podávání návrhů do participativního rozpočtu pro rok 2022. Letos se na radnici sešlo celkem 41 projektů. Aktuálně procházejí technickou analýzou.

Do participativního rozpočtu Náš Jih letos lidé poslali spoustu kreativních nápadů. Nejvíce jich na radnici přišlo Hrabůvky, celkem 15. Následuje Zábřeh, Dubina, Bělský les a nejméně, pouhých šest poslali obyvatelé Výškovic.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V těch návrzích jako vždy převládají především dětská hřiště, sportoviště, úpravy veřejného prostoru, ale také zajímavé náměty na vytvoření nového, meditační zóny, ale také třeba velice populární murály, které jsou dneska velice moderní a je to výzdoba opuštěných zdí nějakou malbou.”

Veškeré nápady jsou teď pod dohledem odborníků, kteří vyhodnotí, které z nich jsou realizovatelné.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Návrhy, které projdou technickou analýzou, budou v měsíci září zveřejněny a naši obyvatelé je najdou jak na FB, tak na webových stránkách. Samozřejmě budou i venku na náměstí na velkoplošných panelech a určitě se také objeví na slavnostech piva, které budou 28. září a tam samozřejmě všechny zveme nejen z tohoto důvodu.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Všechno, co již vzniklo, nebo vznikne z participativního rozpočtu, to znamená nápady obyvatel Jihu, které zaplatí radnice v rámci jejich realizace, najdou lidé na webových stránkách nasjih.cz. Najdou tam řadu doporučení i na místa, která mohou navštívit právě teď v létě, které je jako stvořené k tomu projít se obvodem, podívat se, co je nového a hlavně si ty záležitosti ať už jde o zajímavá místa jako je zvonička, kaplička, ale také i řada hřišť, tak aby si je mohli užít.”

Děti pak mohou navštívit zejména hřiště a sportoviště v areálech základních a mateřských škol. Nově k nim díky participativnímu rozpočtu přibylo například Mezigenerační hřiště v ZŠ Krestova v Hrabůvce. V Zábřehu pak nové hřiště s přírodní učebnou v MŠ U lesa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy