Reklama

Mariánské Hory a Hulváky mají nová malovaná hřiště

Klasický skákací panák, opičí dráha nebo třeba Člověče nezlob se a další hry, to vše na chodníku nebo asfaltu. Mariánské Hory a Hulváky daly zelenou projektu malovaných hřišť.

Stáhnout video
Reklama

"My jsme se rozhodli využít nevyužité asfaltové plochy, které máme v našem obvodu k tomu, aby si na nich děti mohly hrát. Nápad se nám hrozně moc líbil. Děti si vyzkouší něco, co si třeba samy kreslí křídou. Tohle jsou barvy, které vydrží minimálně rok, jsou dobře vidět, reflexní a viditelné, takže to i pěkně září, je to pěkně," říká místostarosta obvodu Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus (NEZ.). 

"Tyhle hry i mně samotné pomohly prožít krásné dětství, trochu na sobě zamakat i na té fyzičce, což si myslím, že současným dětem chybí," dodává zakladatelka projektu hrynachodnik.cz Tereza Vašnovská. 

Radnice vybrala pro malovaná hřiště 12 ploch v celém obvodu a zároveň připravila aplikaci s mapou a návody, jak hrát všechny nakreslené hry. "Od skákacího panáka přes Člověče, nezlob se!, kdy děti jsou samy figurkami. Až po zajímavější hry inspirované ze zahraničí, jako třeba Přeskok žraločího moře," vysvětluje Tereza Vašnovská.

"K tomuto projektu na léto plánujeme ještě akci Malovaná olympiáda. Děti ze škol a školek i rodiny s dětmi se budou moct zúčastnit a postupně projít všechna ta stanoviště a získat drobné ceny, odměny. Proběhne někdy v létě," dodává Patri Hujdus.

Mariánské Hory a Hulváky získaly na tento projekt magistrátní příspěvek 60 tisíc korun z oblasti prevence kriminality.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

21.08. 17:00 - 19.08. 1:47
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Lakostav družstvo
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu