Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách ladí rozpočet na příští rok. Nejvíce peněz spolkne rekonstrukce bytových domů

V Ostravě-Mariánských Horách ladí rozpočet na příští rok. Měl by být vyrovnaný, tak se škrtá, kde se dá. S financemi zamávala zejména pandemie koronaviru. Díky dotacím půjde nejvíce peněz na zateplení bytových domů.

Radnice Ostravy-Mariánských hor aktuálně sestavuje rozpočet na příští rok, což je vždy velkým oříškem. Letos navíc ztenčil zdroje koronavirus a méně peněz bude i z hazardu, protože končí herny.

Věra Ivánková, vedoucí finančního odboru: “Musíme hledat rezervy tam, kde je máme a proto potřebujeme důkladně rozebrat každou položku. abychom se dostali do té rovnice, že příjmy rovná se výdaje
Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Chtěli jsme 5 milionů. Je to oprava výtluků po zimě, rekonstrukce chodníků no a nezpevněné plochy.”

Nejvíce peněz jako každoročně poputuje na bytový fond, který čítá 2 tisíce bytů. Radnici se naštěstí daří získávat na jejich rekonstrukce nemalé dotace. Loni šlo o 60 milionů korun.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Chceme pokračovat v zateplování bytových domů. Budeme realizovat i opravu zásadních věcí jako jsou páteřní rozvody vody a elektroinstalace v domech, kde už je to opravdu potřeba.”

Kompletní rekonstrukcí včetně zateplení projde i tady tento bytový dům v Knüpferově ulici

A generální opravy se dočká i detašované pracoviště základní školy generála Janka na Klicperově ulici

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tady dojde ke kompletnímu zateplení, výměně oken, ke stavebním úpravám i uvnitř té budovy. budou se tady vytvářet i odborné učebny.”

Také na tuto investici získala radnice dotace a s financováním pomůže i ostravský magistrát


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků