Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srdíčka s básničkami a zeď lásky. To jsou májová zastavení pro zamilované v Porubě

Blíží se 1. máj, lásky čas a v Ostravě-Porubě na tento svátek připravili notnou dávku romantiky. Po obvodu rozmístili celkem sedm milostných zastavení, neboli kiss pointů, u kterých si můžete vyznat lásku.

Měsíc lásky už klepe na dveře. Zamilované páry si v Porubě přijdou na své hned na 7 romantických místech, které jsou vyznačeny dřevěnými srdíčky s básněmi z období českého romantismu.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jsou na každém srdíčku a na každém srdíčku je jiná báseň. Básničky na jednotlivých srdíčkách vybrali studenti ostravské univerzity. Lidé se u těch srdíček mohou vyfotit, mohou se i políbit, protože se říká, že na 1. máje se líbá pod rozkvetlou třešní. Bohužel v městské zástavbě najít rozkvetlou třešeň není tak jednoduché, tak jsme umístili ty kiss pointy pod různé rozkvetlé stromy.”

Jeden z kiss pointů je také na Alšově náměstí. Je zde zeď lásky, kde mohou psát vzkazy tomu, koho milují

Další pak jsou u Floridy, u Duhy, na Ukrajinské ulici, v Pustkoveckém údolí poblíž rybníka, v Zámeckém parku nebo v parku u bazénu.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Na stránkách obvodu i na facebookových stránkách jsou umístěné souřadnice, kde jsou ty kiss pointy umístěné, takže zájemci se můžou podívat přímo tam.”
Anketa: zamilovaní obyvatelé Poruby: “Podle mě 1. máj je lepší svátek zamilovaných než Valentýn. Je to taková česká klasika oproti tomu a určitě se mi líbí tady tento nápad těch kiss pointů. Kdy si v Porubě při krásném počasí můžeme dát pusu pod rozkvetlou třešní a můžeme využít i vlastně vzkazy na Alšově náměstí.”
“Slavím jedno i to druhé. Jako 1. máj je pro ty zamilované taky a přijde mi to fajn. Napsala jsem vlastně vzkaz mému příteli ať má taky radost a určitě taky přijde tady něco napsat.”

U kiss pointů se lidé můžou vyfotit, můžou se políbit a fotku pak nasdílet přímo v komentáři na facebooku a nebo Instagramu obvodu pod hashtagem Miluji v Porubě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy