Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baseballisté Arrows Ostrava skončili v Poháru Mistrů pátí. Účast v příštím roce mají jistou

Baseballisté Arrows Ostrava si zahrají Pohár mistrů i příští rok. V závěrečném duelu na domácím hřišti porazili německý Heidenheim Heideköpfe 11:3 a celkově skončili na krásném 5. místě. Pohár mistrů se v ČR uskutečnil vůbec poprvé.

Baseballisté Arrows Ostrava dokázali, že mohou konkurovat nejlepším týmům v Evropě. V Poháru mistrů, o jehož pořádání v Ostravě bojovali dva roky, skončili pátí. Což je velký úspěch. Zajistili si tak účast v této nejvyšší soutěži i pro příští rok. Perlili hned v úvodním utkání proti Amsterodamu, kdy dali 4 homeruny za sebou, což se jen tak nevidí ani v nejprestižnější Major League Baseball.

Aleš Navrátil, Arrows Ostrava: “Byla zajímavá konfrontace s evropskými týmy. Myslím si, že jsme podali velice kvalitní výkon, dokonce jsme potrápili Holanďany, Italy, porazili jsme Němce, takže v celkovém součtu, si myslím, že to bylo kvalitní turné.”
Jakub Grepl, Arrows Ostrava: “Hráli jsme dokonce v jeden den dva zápasy, kdy ten druhý jsme dohrávali v jednu ráno a podařilo se nám ho vyhrát, takže kluci udělali famózní práci a myslím, že jsme všichni spokojeni s výsledkem.”

Pohár Mistrů se hraje každý rok a vždy se ho účastní 8 nejlepších klubových týmů z jednotlivých zemí. Dlouhodobě mají dvě místa Italové, Holanďané a Němci.

Radim Kepák, prezident Arrows Ostrava: “Pokud se podaří druhému českému týmu teďka ve Francii vyhrát B skupinu, tak v příštím roce bude mít dvě místa ČR, což je fantastický úspěch.”

Turnaj se vydařil po všech stránkách.

Radim Kepák, prezident Arrows Ostrava: “Osm týmů tady sehrálo super kvalitní baseball, který vlastně diváci mohli vidět po celý den a přes covidová opatření a covidové problémy, se nám ten turnaj velice dobře vydařil. Kromě malého problému s počasím, kdy jsme museli přesouvat zápasy, se turnaj odehrál ve výborné atmosféře za výborného počasí a diváckého zájmu.”

O víkendu se baseballisté Arrows Ostrava utkají s Hrochy Brno a ten další pak s Hlubokou Jedná se o Top six, kdy se hraje o postupová místa do semifinále extraligy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy