Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do školních lavic se vrátily děti. V Ostravě-Porubě do nich usedlo 570 prvňáčků

Do základních škol v Ostravě-Porubě po prázdninách usedlo do školních lavic na 6 tisíc dětí. Z toho 570 prvňáčků. Právě jim věnovalo největší pozornost jak vedení škol, tak obvodu.

Na svou první cestu do školy se 1. září v Ostravě-Porubě vydalo 570 prvňáčků. Tento pro ně významný den si nenechalo ujít ani vedení radnice, které prvňáčky vítá pokaždé v jiné základní škole.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Dneska jsem na ZŠ Karla Pokorného, se kterou spolupracujeme delší dobu. Proběhly tady o prázdninách nějaké rekonstrukce a opravy a přivítám dvě třídy prvňáčků. Vždycky si pro ně chystáme dárečky. Já se vždycky ptát, jak se na ten první školní den těšili. Ohlas to má vždycky obrovský. Je vidět, že rodiče nepodcení domácí přípravu a děti se opravdu těší. Já věřím, že se jim tady bude líbit a že tak nadšeně budou proplouvat celou základní školou.”
Jaroslava Naďová, ředitelka ZŠ Karla Pokorného: “Dnes je 1. září, kdy vítáme naše prvňáčky. Budou to dvě první třídy, tedy A, B, které jsou zaměřené na výtvarnou výchovu. Počet dětí je 44. Pro žáky i pro rodiče máme připraveny dárky. Těšíme se a vlastně i s poctěním, protože dnes, 1. září u nás na škole zahájí paní starostka.”
Anketa: prvňáčci: “Hodně moc jsem se těšil do školy. Na kamarády, na učení.”
“My jsme se těšili tak moc do školy. Na kamarády a ještě na cvičení a ještě na písmena.”
“Strašně jsem se těšila do školy, Na učení. A už něco umíš? Trochu abecedu. A,b,c.”

Městský obvod Poruba je zřizovatelem 11 základních škol, od ledna loňského roku také Waldorfské základní školy a střední školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy