Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté prezentovali svou práci ostravským dětem

  • Ostrava,

Policie si dlouhodobě buduje pověst důvěryhodného a spolehlivého partnera pro každého z nás a zaměřuje se přitom už i na malé děti. V kynologickém areálu v Ostravě - Hulvákách proto uspořádala ukázky své práce pro děti z mateřských škol.

Práce policejních kynologů patří u ozbrojených složek k té nejtěžší a často je pro psovody i koníčkem. Ukázka, co všechno tito muži se svými svěřenci dokáží, právem patří k tomu nejatraktivnějšímu, co lze z činnosti policistů vidět. A i pro děti z mateřských škol v rámci dopoledne s policií v Ostravě to byl velký zážitek. 

Policisté ale pro děti připravili i mnoho dalšího ze své práce. Cílem je vybudovat už u předškoláků důvěru k této náročné profesi. "Každoročně připravujeme pro děti z mateřských škol tři dny tady na policejním areálu na psinci. Zde děti seznamujeme s naší prací. Mají možnost vidět práci kynologů, dopravní policie i kriminalistických techniků," uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Pozvání od policie přijaly kromě mnoha mateřských školek i postižené děti ze základní školy Kapitány Vajdy ze Zábřehu. "Jsme tady již potřetí a vždy se sem rádi vracíme," říká Pavel Šoltys, metodik prevence sociálně patologických jevů, ZŠ Kapitána Vajdy.

Policisté s dětmi procvičovali i správné chování na přechodu pro chodce a byli mile překvapeni. Už i předškoláci znají důležité zásady.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy