Reklama

Policisté prezentovali svou práci ostravským dětem

  • 29. května 2019,
  • 11:04,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Policie si dlouhodobě buduje pověst důvěryhodného a spolehlivého partnera pro každého z nás a zaměřuje se přitom už i na malé děti. V kynologickém areálu v Ostravě - Hulvákách proto uspořádala ukázky své práce pro děti z mateřských škol.

Reklama

Práce policejních kynologů patří u ozbrojených složek k té nejtěžší a často je pro psovody i koníčkem. Ukázka, co všechno tito muži se svými svěřenci dokáží, právem patří k tomu nejatraktivnějšímu, co lze z činnosti policistů vidět. A i pro děti z mateřských škol v rámci dopoledne s policií v Ostravě to byl velký zážitek. 

Policisté ale pro děti připravili i mnoho dalšího ze své práce. Cílem je vybudovat už u předškoláků důvěru k této náročné profesi. "Každoročně připravujeme pro děti z mateřských škol tři dny tady na policejním areálu na psinci. Zde děti seznamujeme s naší prací. Mají možnost vidět práci kynologů, dopravní policie i kriminalistických techniků," uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Pozvání od policie přijaly kromě mnoha mateřských školek i postižené děti ze základní školy Kapitány Vajdy ze Zábřehu. "Jsme tady již potřetí a vždy se sem rádi vracíme," říká Pavel Šoltys, metodik prevence sociálně patologických jevů, ZŠ Kapitána Vajdy.

Policisté s dětmi procvičovali i správné chování na přechodu pro chodce a byli mile překvapeni. Už i předškoláci znají důležité zásady.  
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť se vrací!

Zítra 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Parabible / beseda s teologem Alexandrem Flekem

Zítra 16:00 - 19.06. 14:20
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Kučera
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Technoprojekt, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

JPServis, a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu