Soutěž na památník veteránů Ostrava zrušila. Porotě se nelíbily návrhy

  • 14:07,
  • Ostrava,

Žádný z návrhů, který umělci poslali do architektonické soutěže na Památník veteránů v Ostravě, se porotě nelíbil a proto byla celá soutěž zrušena. Město nyní vyhlásí soutěž novou a přesněji popíše své představy a účel památníku.

Jak už z Ostravských minut víte, město má v plánu vybudovat v parku Československých letců v centru města Památník veteránů. Vyhlásilo proto umělecko-architektonickou soutěž na jeho podobu. Byl o ni velký zájem. Porotci nakonec hodnotili 27 návrhů. Žádný se jim ale nelíbil. Soutěž proto rada města zrušila a vyhlásí novou. "Řada těch subjektů možná nesprávně pochopila záměr, kdo je cílovou skupinou. My jsme ten památník necílili pouze na zesnulé veterány, na veterány 1. a 2. sv války, ale i na novodobé vojáky. Velmi často to jsou mladí lidé, kteří přicházejí z bojů," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová. 

Porota, složená z odborníků i zástupců města, doporučila úpravu soutěžních podmínek tak, aby lépe reflektovaly očekávání zadavatele. Přihlásit se může znovu každý, ale zároveň bude i několik konkrétních autorů osloveno přímo. Výsledky by měly být známy v příštím roce. 
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Dnes 15:30 - 13:44
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Zítra 16:30 - 09.12. 13:44
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Zítra 17:00 - 09.12. 13:44
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků