Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž na památník veteránů Ostrava zrušila. Porotě se nelíbily návrhy

  • Ostrava,

Žádný z návrhů, který umělci poslali do architektonické soutěže na Památník veteránů v Ostravě, se porotě nelíbil a proto byla celá soutěž zrušena. Město nyní vyhlásí soutěž novou a přesněji popíše své představy a účel památníku.

Jak už z Ostravských minut víte, město má v plánu vybudovat v parku Československých letců v centru města Památník veteránů. Vyhlásilo proto umělecko-architektonickou soutěž na jeho podobu. Byl o ni velký zájem. Porotci nakonec hodnotili 27 návrhů. Žádný se jim ale nelíbil. Soutěž proto rada města zrušila a vyhlásí novou. "Řada těch subjektů možná nesprávně pochopila záměr, kdo je cílovou skupinou. My jsme ten památník necílili pouze na zesnulé veterány, na veterány 1. a 2. sv války, ale i na novodobé vojáky. Velmi často to jsou mladí lidé, kteří přicházejí z bojů," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová. 

Porota, složená z odborníků i zástupců města, doporučila úpravu soutěžních podmínek tak, aby lépe reflektovaly očekávání zadavatele. Přihlásit se může znovu každý, ale zároveň bude i několik konkrétních autorů osloveno přímo. Výsledky by měly být známy v příštím roce. 
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

-Základní škola a mateřská škola Ostrava-Svinov, příspěvková organizace
Ostrava
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků