Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má 21 nových strážníků. Čeká je zvýšení platu

  • Ostrava,

Ostrava má dalších 21 nových strážníků. Ti složili slavnostní slib před svým ředitelem Miroslavem Plačkem a primátorem Tomášem Macurou. V těchto dnech už se zařazují do normálního výkonu služby.

Ostrava se blíží sto procentní naplněnosti stavů městské policie. Na magistrátu složilo slavnostní slib nových 21 strážníků a strážnic, kteří okamžitě posílili hlídky v ulicích. "Mezi nimi je 14 mužů a 7 žen. Všichni prošli tříměsíčním rekvalifikačním kurzem, ve kterém si osvojili právní normy, prošli výcvikem a sebeobrany a taktiky zákroků," potvrdil ředitel MP Ostrava Miroslav Plaček.

Po letech odchodů strážníků do ostatních ozbrojených složek státu se daří zastavit fluktuaci a strážníci jdou v ulicích opravdu vidět. Přispívá to k větší bezpečnosti a jejich přítomnost působí i jako dobrá prevence. "Je to plnohodnotná složka IZS. My se jim snažíme vytvořit velmi konkurenční podmínky, aby nám neodcházeli k policii ČR nebo hasičům," řekl primátor Tomáš Macura.

Nováčci musejí nyní aplikovat to, co se naučili ve škole do praxe. Zkušenosti z ulice se ale naučit nedají. "Už jako malý sem si hrál na policistu a bavilo mě hrát si na ochránce lidí," vysvětlil svou motivaci jeden z nováčků. V současné době už se připravuje do služby dalších 11 budoucích strážníků a nový kurz začíná 1. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy