Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má fond na obnovu bytů. Investovat ale musejí i obvody.

  • Ostrava,

Ostrava chce, aby se zejména mladí lidé nestěhovali kvůli bydlení jinam a proto chystá investice na obnovu a rozvoj bytového fondu. O dotace mohou žádat městské obvody, které jsou vlastníky bytů, ale musejí investovat minimálně stejnou částku.

V Ostravě bylo v lednu 2019 celkem 12 693 městských nájemních bytů, přitom ještě v roce 1995 jich bylo téměř čtyři krát více. S cenami se téměř 9 let nehýbalo a v 70 procentech bytů bylo nájemné 50 korun za metr čtvereční, což skoro nestačí ani na běžné opravy. Loni začaly obvody ceny zvyšovat, ale stále je velmi nízké. Ostravský magistrát proto zřídil fond na obnovu a rozvoj bytového fondu ve svých městských obvodech. Pro letošní rok je v něm připraveno 50 milionů korun. "Sesbíráme jednotlivé žádosti od městských obvodů, posoudíme vhodnost jednotlivých řešení, rozmístění napříč Ostravou a řadu dalších kritérií a na základě toho bychom každoročně mohli mezi obvody rozdělit 50 milionů korun," potvrzuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Peníze budou moci obvody využít na opravy nebo přeměnu nebytových prostor na byty. O příspěvek z fondu na obnovu bydlení mohou obvody žádat ve dvou kolech, nejpozději však do 15. dubna. Maximální poskytnutá dotace na jeden bytový dům bude v kalendářním roce deset milionů korun. Podmínkou je, že obvod musí investovat minimálně stejnou částku, jako je dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy