Ostrava má fond na obnovu bytů. Investovat ale musejí i obvody.

  • 12:03,
  • Ostrava ,

Ostrava chce, aby se zejména mladí lidé nestěhovali kvůli bydlení jinam a proto chystá investice na obnovu a rozvoj bytového fondu. O dotace mohou žádat městské obvody, které jsou vlastníky bytů, ale musejí investovat minimálně stejnou částku.

V Ostravě bylo v lednu 2019 celkem 12 693 městských nájemních bytů, přitom ještě v roce 1995 jich bylo téměř čtyři krát více. S cenami se téměř 9 let nehýbalo a v 70 procentech bytů bylo nájemné 50 korun za metr čtvereční, což skoro nestačí ani na běžné opravy. Loni začaly obvody ceny zvyšovat, ale stále je velmi nízké. Ostravský magistrát proto zřídil fond na obnovu a rozvoj bytového fondu ve svých městských obvodech. Pro letošní rok je v něm připraveno 50 milionů korun. "Sesbíráme jednotlivé žádosti od městských obvodů, posoudíme vhodnost jednotlivých řešení, rozmístění napříč Ostravou a řadu dalších kritérií a na základě toho bychom každoročně mohli mezi obvody rozdělit 50 milionů korun," potvrzuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Peníze budou moci obvody využít na opravy nebo přeměnu nebytových prostor na byty. O příspěvek z fondu na obnovu bydlení mohou obvody žádat ve dvou kolech, nejpozději však do 15. dubna. Maximální poskytnutá dotace na jeden bytový dům bude v kalendářním roce deset milionů korun. Podmínkou je, že obvod musí investovat minimálně stejnou částku, jako je dotace.
Alan Courtis + Jean-luc Guionne & Seijiro Murayama / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, Dům umění Ostrava

Reprezentační ples Městského obvodu Ostrava - Jih

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Flea Market - trochu jiný blešák

Zítra
Ostrava-Centrum, Multifunkční hala GONG, Ostrava

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Petra Macurová - Ostrava-Kunčičky
Ostrava
od 27 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

DUVENBECK LOGISTIK s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků