Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodník okradl téměř stoletou seniorku z Ostravy. Vydával se za pracovníka úřadu a vloudil se jí do bytu

  • Ostrava,

O tisíce korun přišla téměř stoletá seniorka z Ostravy. Do bytu se jí pod záminkou úředníka vloudil neznámý muž, v nestřežené chvíli jí ukradl peníze a poté utekl. Už po něm pátrá policie a není vyloučeno, že podvodník takto okradl mnohem víc lidí.

Neuvěřitelný hyenismus předvedl zatím neznámý podvodník v centru Ostravy.

"Zazvonil u dveří téměř stoleté paní, představil se jako pracovník úřadu s tím, že jde zkontrolovat nějaké dokumenty k bytu, paní tohoto muže pustila dovnitř," řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Mezitím, co nebohá žena hledala dokumenty, jí podvodník z bytu ukradl několik tisíc korun a rychle zmizel.

"Muž byl zhruba 185 cm vysoký, měl blond prošedivělé vlasy, působil upraveně, slušně a věrohodně," pokračuje mluvčí.

Podle policie může být poškozených mnohem víc, pokud jste se s podobným mužem setkali a okradl vás o peníze, volejte linku 158.

"Policisté i nadále prověřují veškeré informace k tomuto skutku a to pro přečin porušování domovní svobody," doplnila mluvčí.

Vedení centrálního obvodu zároveň upozorňuje že bez oficiálního ohlášení například dopisem, úředníci k lidem nikdy nechodí.

"I odečty energií, což je jednou ročně, bývají našimi pracovníky oznamovány vždy dopředu, například na vývěsce nebo s občany komunikují přímo naši domovníci, což jsou lidé, které nájemníci osobně znají," upozorňuje místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz David Witosz

Stejně tak kontroly a revize například plynových zařízení bývají firmami oznámeny dopředu. Policie proto apeluje na občany, aby si nikoho cizího nepouštěli do bytu. Pokud si nejste jisti, raději neotvírejte nebo požádejte o radu někoho ze sousedů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy