Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za záchranu mladé poštolky si ostravští hasiči vysloužili potlesk

  • Ostrava,

Ostravští hasiči vyjížděli k záchraně poštolky, která uvízla v ochranné síti na balkonu ve třináctém patře. Protože v bytě nikdo nebyl doma, museli k poštolce slanit z bytu o patro výš. Po úspěšném zákroku si vysloužili od okolních obyvatel úctyhodný potlesk.

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pátek dopoledne v ostravské čtvrti Bělský les. Specialisté na záchranu zvířat spolu s lezeckým týmem pomáhali překrásné mladé poštolce, která se na balkonu výškového domu zamotala do ochranné sítě.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na balkonu tohoto domu ve 13. patře žije v nerušené symbióze s obyvateli bytu rodina poštolek, která se letos rozrostla o šest mláďat. Ta už umí létat a samozřejmě zvědavě prozkoumávají okolí. Jedno z mláďat ale zůstalo zamotané v ochranné sítí (zřejmě proti holubům) na balkoně bytu o patro níže."

V bytě nebyl nikdo doma a tak jeden z hasičů lezců k uvězněné poštolce o patro níž slanil.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Opatrně pak síť kolem poštolky odřezával, a pak ji i s odřezaným kusem sítě vložil do speciálního podběráku. Mládě skončilo po svislém transportu nahoru o patro výše v bytě pána, který se o poštolky stará a někteří sousedi už mu začali říkat „Pan Poštolka“."

Tam opatrní a pečliví hasiči vzdorujícího zástupce sokolovitých dravců opatrně vyprostili ze zbytků sítě a předali do rukou „pana domácího“, na kterého jsou poštolky zvyklé a kde se mládě zcela uklidnilo.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Celý zásah sledovali sourozenci uvězněné poštolky, kteří posedávali různě kolem hasičů, rovněž několik zvědavých obyvatel ulice Bohumíra Četyny na okolních balkonech, kteří hasiče odměnili potleskem."Tři vykřičníky / folkový koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Bolt Tower, DOV, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků