Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezku přes Prodlouženou Rudnou blokuje závora, majitel pozemku prý čeká na razítka

  • Ostrava,

Neuvěřitelný a hlavně nekonečný příběh doprovází silnici Prodloužená Rudná. Nejprve ji mnoho let blokoval uživatel věcného břemene na cestu k rybníku Dušan Richtár a nyní, když už je silnice hotová a místo cesty k rybníku je lávka za mnoho milionů, začal blokovat cyklostezku, která na lávku směřuje. Je to prý součást jeho boje se sousedním zahradnictvím.

Asi před měsícem byla dokončena lávka přes Prodlouženou Rudnou a byly odstraněny zábrany, kterými stavebníci blokovali vstup na most. Asi všichni doufali, že tím skončil letitý příběh o panu Richtárovi, kvůli kterému se dokončení Prodloužené Rudné zpozdilo o mnoho let. Jenže neskončil. Dušan Richtár si našel novou zábavu. Nyní bojuje se sousedním zahradnictvím a proto zablokoval příjezdovou cestu k lávce závorou a velkými špalky.

spolumajitelka zahradnictví: "Zahradnictví je tady od roku 1960 a jezdilo se tady vždycky. Teď mu začalo vadit. Zablokoval cestu, nejprve paletami, potom tam udělal plot, potom tam dal špalky. Nedalo se sním domluvit."

Klienti zahradnictví musí přijet komplikovaně z druhé strany. Turisté a cyklisté dojedou k závoře a nevědí, co mají dělat. Jestli porušují zákon nebo ne. Všichni doufali, že zábrany zmizí poté, co bude cesta osazena značkami, ale nezmizely.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: “Lávka je nyní v kolaudačním řízení. Až řízení skončí a ta lávka bude mít všechna razítka, slíbil pan Richtár, že odstraní závoru a umožní průjezd a průchod přes svůj pozemek."

Příští měsíc by mělo proběhnout jednání na Státním silničním úřadu, který by měl říct, zda je cesta soukromá a nebo veřejně přístupná. Kolaudační řízení na lávku by mělo skončit do konce prázdnin. Spor budeme dále sledovat. 
Táta fest 2020

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Masarykovo náměstí, Ostrava

Tři vykřičníky / folkový koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Bolt Tower, DOV, Ostrava

Petr Michálek - Autoslužby - Ostrava
Ostrava
od 42 000 do 52 000 Kč/měsíc

Detail

JSP, s.r.o. - Morava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků