Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž a žena se psem vnikli v noci do domu v Ostravě a ukradli jízdní kolo

  • Ostrava,

Ostravská policie pátrá po maskovaném páru, který zřejmě obchází domy a krade jízdní kola. Muž a žena vnikli v půli srpna do jednoho z domů v Ostravě-Porubě, kde z chodby ukradli jízdní kolo.

Velmi dobře maskovaná dvojice přišla k domu na ulici Bohuslava Martinů v Ostravě-Porubě 13. srpna po 3. hodině ráno. Velmi zručná žena zřejmě vzápětí šikovně vypáčila zobáček na klice vchodových dveří a oba mohli pokračovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dvojice vnikla do vnitřních prostor chodby domu, kde odcizili pánské jízdní kolo značky OLPRAN, bílé barvy, které bylo lankovým zámkem připevněno k zábradlí."

Oba přitom na okolí mohli působit jako obyvatelé domu, žena dokonce nesla v náručí psa a muž tašku na psa. Jenže jí zakrýval velké kleště na štípání zámků. Oba měli roušky, muž černý kšilt a černé oblečení, žena červenobílou kostkovanou košili. Za 6 minut už žena snášela po schodech ukradené kolo i s kleštěmi pod ramenem. Z videa se dokonce zdá, že žena kulhá a možná má i paruku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osob z videozáznamu, které by mohly přispět k objasnění výše uvedeného skutku."

Ukradené kolo má sice hodnotu pěti tisíc korun, ale je možné, že dvojice může takto maskovaně obcházet domy a krást kola i jinde. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žádáme veřejnost, která by mohla poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."

Policisté v současnosti prověřují více podobných krádeží, ne vždy mají ale k dispozici kamerové záznamy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy