Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě se do odvolání uzavírá, důvodem je Covid-19

  • Ostrava,

Do další základní školy v kraji pronikla nemoc Covid-19. ZŠ Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě se kvůli tomu od pondělí 7. září 2020 do odvolání uzavírá. Do karantény muselo všech 46 pedagogů a na škole tak nemá bohužel kdo učit.

Základní škola Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě rozhodla během neděle o náhlém uzavření kvůli nákaze koronaviru.

Hana Kazimirská, ředitelka školy: "Pracovníci naší školy a dvě oddělení dětí školní družiny byli v době do 2.9.2020 v rizikovém kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění COVID-19. Všem osobám z tohoto rizikového kontaktu byla nařízena karanténa a budou kontaktováni KHS Ostrava."
Martin Otipka, mluvčí Ostravy-Poruby: "V neděli v odpoledních hodinách byla ředitelka Základní školy na ulici Aleše Hrdličky informována o pozitivním testu na koronavirus jednoho ze zaměstnanců. Do karantény muselo okamžitě nastoupit šestačtyřicet pedagogických pracovníků. Z důvodu nedostatku učitelů není ředitelka schopná zajistit provoz školy."
Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "Pozitivní test vyšel u vychovatelky družiny, která se účastnila hromadné porady, proto bylo rozhodnuto o karanténě všech pedagogických pracovníků. Do karantény bylo posláno také 47 dětí."

Uzavření bude prozatím na neurčito, než škola probere s hygieniky další postup. Stravné bude automaticky všem strávníkům odhlášeno.

Hana Kazimirská, ředitelka školy: "Po ukončení karantény ve škole proběhne řádná dezinfekce odbornou firmou. O vzniklé situaci byl informován také zřizovatel školy. Prosíme všechny rodiče a žáky, aby sledovali informace na webových stránkách školy. Omlouvám se za způsobené komplikace především rodičům a našim žákům."
Martin Tomášek, místostarosta Ostravy-Poruby: "Celou situaci konzultujeme se školou, která postupuje přesně podle manuálu ministerstva školství. Poskytujeme maximální součinnost, aby se situace co nejdříve vyřešila a děti se mohly vrátit do školy."

Televizi Polar kontaktovalo několik rodičů, kteří si stěžovali na to, že vůbec žádné informace o uzavření školy během neděle nedostali. Informace byla podle nich uvedena pouze v sytému Bakaláři, ale bez toho, aby rodičům přišla přímo na email nebo aby jim kdokoliv volal.

Martin Tomášek, místostarosta Ostravy-Poruby: "Ředitelka školy okamžitě informovala rodiče. Bez jakéhokoli prodlení byly veškeré informace předány zákonným zástupcům dětí. A to e-mailem a přes aplikaci Bakalář. Rodiče, kteří nepotvrdili přijetí zprávy, byli kontaktováni telefonicky, v některých případech i osobně. Ačkoli vedení školy dostalo informaci v neděli odpoledne, udělalo maximum, aby se dostala ke všem. Všechny rodiče bych chtěl požádat, aby pozorně sledovali veškeré informační kanály školy, kde naleznou aktuální informace."

Do problémů se pár dní po začátku školního roku dostala i 8. Základní škola Frýdek-Místek. Kvůli nákaze, která se zatím prokázala u tří lidí, poslala do karantény dvě třídy. výuku zatím ale neukončila.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail