Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedno ukradené kolo mu nestačilo. Do domu v Ostravě se vrátil i s kumpánem pro další dvě

  • Ostrava,

Zřejmě na chodbě domu našel zapomenuté klíče a v krádeži mu tak nic nebránilo. 31letý muž nejprve ukradl z kolárny domu v Ostravě-Porubě jedno kolo a za hodinu se vrátil i s 23letým kumpánem pro další dvě. Škoda byla odhadnuta na 35 tisíc korun. Kradená kola obratem prodali a peníze okamžitě utratili. Kriminalisté už dvojici vypátrali, částečně i díky pomoci veřejnosti.

Do domu na ulici Miroslava Bajera v Ostravě-Porubě se dostal 31letý muž v pondělí 17. srpna v 18:36. Při jeho jednání ho natočila bezpečnostní kamera. Ze záběrů je jasné, že klíče rozhodně neměl. Nenápadně se mu podařilo zřejmě za pomoci nějakého nářadí nebo kapesního nožíku, otevřít vchodové dveře. Prošel vstupní chodbou a zřejmě šel hledat, co by mohl ukrást. Na chodbě ale zřejmě někde našel klíče od vchodu i kolárny a v 18:42 už s nimi kolárnu otevíral. Z ní pak ukradl kolo, zase za sebou zavřel a z domu rychle zmizel. Jenže za hodinu byl zpátky, to už si v klidu otevřel klíčem i vchodové dveře.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeden bicykl mu asi nestačil, proto si na pomoc vzal 23letého známého, se kterým se na místo činu v ten večer vrátil. Každý z nich si měl z kolárny vzít kolo, na kterém odjeli."

Mladšího z dvojice se podařilo policii vypátrat velmi rychle, ten ale strůjce krádeží neprásknul. Policie proto zveřejnila první video, na kterém byl pachatel vidět. Díky medializaci se ho tak podařilo také dopadnout.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V tomto případě se ukázala velmi dobrá spolupráce policie s médii. Na jedné straně kriminalisté prověřovali jednoho z pachatelů, kdežto jeho komplice se podařilo díky medializaci ztotožnit. Touto cestou děkujeme médiím a veřejnosti za aktivní spolupráci."

Škoda na ukradených kolech byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Bohužel u zlodějů už se nenašla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisaři do výslechu muži uvedli, že odcizené kola prodali náhodným osobám. Získané peníze měli použít na živobytí."

Jak se ukázalo, starší z mužů má už s krádežemi bohaté zkušenosti, hrozí mu tak i vyšší trest. Oba už si vyslechli obvinění.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že 31letý obviněný muž byl za obdobný čin již potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Mladšímu obviněnému muži hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy