Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v Ostravě ukradl kola za půl milionu korun, teď mu hrozí 8 let za mřížemi

  • Ostrava,

Až osm let vězení hrozí nenapravitelnému recidivistovi z Ostravy, který se zaměřoval na krádeže jízdních kol z koláren a sklepů panelových domů. Pachatel má na svědomí více než padesát ukradených kol a způsobenou škodu přesahující půl milionu korun.

Osmatřicetiletý muž kradl bicykly na území Ostravy od ledna do června tohoto roku. Za tu dobu odcizil 40 jízdních kol. Byl dokonce dopaden a poslán před soud. Předvolání k soudu však nerespektoval a dál pokračoval v trestné činnosti. Kriminalisté mu za toto období prokázali dalších 13 skutků.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava:„Ve většině případů se důvodně podezřelý muž zaměřoval na kolárny, kočárkárny, ale i sklepy panelových domů. Po vniknutí a překonání dveří měl odcizit jízdní kola. Kamerový systém zaznamenal pachatelovo jednání, při kterém se během jedné noci na místo činu měl třikrát vrátit a za pár minut odcizit tři kola.“

Zloděj kradl kola také před prodejnami či obchodními domy a nezabránilo mu v tom ani jejich uzamčení lanovými zámky. Odcizená kola ve většině případů prodal a finanční zisk použil pro svou potřebu. Způsobil tak celkovou škodu za více než 500 000,- Kč.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava:„Nyní muži za tyto činy hrozí pobyt za mřížemi až na osm let, jelikož se trestných činů dopustil v době nouzového stavu.“

Recidivista byl tentokrát vzat do vazby a čeká ho soud. Šance, že majitelé odcizených kol dostanou svůj majetek zpět však není příliš vysoká. Policisté proto doporučují značení kol syntetickou DNA. Před krádeží to sice neochrání, je ale mnohem větší šance, že se podaří kolo najít. 
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 88 Kč/hod.

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

-Comdata PRO s.r.o.
Ostrava
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků