Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě se srazily dvě tramvaje. Několik lidí se zranilo, včetně řidičů

  • Ostrava,

Hasiči, záchranáři a policisté ve čtvrtek podvečer vyrazili k nahlášené srážce dvou tramvajových souprav v Ostravě-Porubě. Nehoda se stala před prodejnou Albert na křižovatce ulic Opavská x Martinovská.

video: TV Polar

Čelní srážka dvou tramvajových souprav se podle DPO stala v 17:24, podle PČR v 17:45. Kabiny řidičů zůstaly silně poškozeny.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté provedli na místě dokumentaci a shromáždili další informace. Z nich předběžně vyplývá, že řidička tramvajové soupravy jedoucí ve směru od Poruby na centrum Ostravy mohla zřejmě přehlédnout či nerespektovat návěstidlo výhybky a tramvaj v křižovatce nepokračovala v řádném směru jízdy (rovně), ale vlevo. Došlo ke střetu s protijedoucí soupravou řízenou mužem. Oba řidiči byli se zraněními předáni do péče lékařů."
Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí Dopravního podniku Ostrava: "Nehoda se stala blízkosti zastávky Telekomunikační škola na ulici Opavské v Porubě, její příčina se vyšetřuje. Následky nehody byly do 80 minut odstraněny, avšak mohou přetrvávat lehké nepravidelnosti v provozu."

Záchranáři na místě ošetřili čtyři účastníky nehody, kteří cestovali v tramvajích. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devatenáctiletý mladík a dvaašedesátiletý muž utrpěli lehká poranění – první v oblasti horní končetiny, druhý na hlavě. Sedmnáctiletý mladík a jednapadesátiletá žena byli zraněni středně těžce, a to v oblasti hlavy a krční páteře. Všechny čtyři transportovaly posádky po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava. Týmy ZZS byly v kontaktu s dalšími přibližně pěti účastníky střetu. Jejich poranění byla minimální a nevyžadovali ošetření, ani přepravu do zdravotnického zařízení. Poté, co byli posádkami poučeni, mohli být ponecháni na místě události."

Pro řidiče bylo místo průjezdné, jen s mírným omezením. Tramvajový provoz je již obnoven. Kriminalisté budou věc prověřovat pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti a na vyšetřování incidentu spolupracují s Dopravním podnikem Ostrava.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté žádají o svědectví cestující linek shodně č. 7, kteří se v obou tramvajových soupravách (tedy jedoucích ve směru na Ostravu – Porubu a ve směru opačném) nacházeli a dosud nebyli s policisty v kontaktu. Rovněž žádají o svědectví osádky automobilů projíždějících místech v době střetu, tedy v 17:45 hodin, přičemž uvítají také záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat rovněž osoby procházející místem. Veškeré informace volejte prosím na bezplatnou linku 158 nebo je sdělte policistům na nejbližší policejní služebně. Děkujeme."

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků