Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě se srazily dvě tramvaje. Několik lidí se zranilo, včetně řidičů

  • Ostrava,

Hasiči, záchranáři a policisté ve čtvrtek podvečer vyrazili k nahlášené srážce dvou tramvajových souprav v Ostravě-Porubě. Nehoda se stala před prodejnou Albert na křižovatce ulic Opavská x Martinovská.

video: TV Polar

Čelní srážka dvou tramvajových souprav se podle DPO stala v 17:24, podle PČR v 17:45. Kabiny řidičů zůstaly silně poškozeny.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté provedli na místě dokumentaci a shromáždili další informace. Z nich předběžně vyplývá, že řidička tramvajové soupravy jedoucí ve směru od Poruby na centrum Ostravy mohla zřejmě přehlédnout či nerespektovat návěstidlo výhybky a tramvaj v křižovatce nepokračovala v řádném směru jízdy (rovně), ale vlevo. Došlo ke střetu s protijedoucí soupravou řízenou mužem. Oba řidiči byli se zraněními předáni do péče lékařů."
Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí Dopravního podniku Ostrava: "Nehoda se stala blízkosti zastávky Telekomunikační škola na ulici Opavské v Porubě, její příčina se vyšetřuje. Následky nehody byly do 80 minut odstraněny, avšak mohou přetrvávat lehké nepravidelnosti v provozu."

Záchranáři na místě ošetřili čtyři účastníky nehody, kteří cestovali v tramvajích. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devatenáctiletý mladík a dvaašedesátiletý muž utrpěli lehká poranění – první v oblasti horní končetiny, druhý na hlavě. Sedmnáctiletý mladík a jednapadesátiletá žena byli zraněni středně těžce, a to v oblasti hlavy a krční páteře. Všechny čtyři transportovaly posádky po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava. Týmy ZZS byly v kontaktu s dalšími přibližně pěti účastníky střetu. Jejich poranění byla minimální a nevyžadovali ošetření, ani přepravu do zdravotnického zařízení. Poté, co byli posádkami poučeni, mohli být ponecháni na místě události."

Pro řidiče bylo místo průjezdné, jen s mírným omezením. Tramvajový provoz je již obnoven. Kriminalisté budou věc prověřovat pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti a na vyšetřování incidentu spolupracují s Dopravním podnikem Ostrava.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté žádají o svědectví cestující linek shodně č. 7, kteří se v obou tramvajových soupravách (tedy jedoucích ve směru na Ostravu – Porubu a ve směru opačném) nacházeli a dosud nebyli s policisty v kontaktu. Rovněž žádají o svědectví osádky automobilů projíždějících místech v době střetu, tedy v 17:45 hodin, přičemž uvítají také záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat rovněž osoby procházející místem. Veškeré informace volejte prosím na bezplatnou linku 158 nebo je sdělte policistům na nejbližší policejní služebně. Děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy