Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě skončila další etapa revitalizace sídliště Fifejdy. Nabízí nová parkovací místa i chodníky

  • Ostrava,

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pokračuje s revitalizací sídliště Fifejdy. Aktuálně skončila rekonstrukce prostoru mezi Základní školou Gen. Píky a poštou na ulici Ahepjukova, kde byl zejména problém s parkováním.

Sídliště Fifejdy prošlo další etapou rekonstrukce. V prostoru nedaleko pošty Ahepjukova se zvýšil počet parkovacích míst o 5 desítek na 118. Nové jsou i chodníky a zpevněné plochy a propojení se dočkala i cyklostezka.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Podotknu, že se nacházíme do budoucna na velice zajímavém místě, protože se tady nachází dva objekty. Jeden je tady tato hala, kde do budoucna by měla být hala pro míčové sporty města Ostravy. To je akce magistrátu A na druhé straně máme hřiště od ZŠ Generála Píky, kde obvod již teď projektuje rekonstrukci venkovních hřišť.”

Do budoucna se tak lidé mohou těšit na pestré sportovní vyžití. Už do konce listopadu se v rámci této etapy dočká revitalizace i zeleň.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Bude tady vysazeno nových 18 stromů a celkem 4 stromy jsme přesadili, aby jsme je nějakým způsobem zachránili.“
Anketa: obyvatelé sídliště: “Akorát je mi líto těch stromů. Hodně stromů skáceli, ale jinak je to moc hezké.”
“Super, perfektní, ale už by to mohli odstranit ty zábrany. Jinak to je krásné.”

S revitalizaci zeleně obvod Moravská Ostrava a Přívoz začal už v roce 2013 a rozdělena byla do 22 etap, které se postupně a podle potřeby realizují.
RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků