Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všechny soubory Národního divadla Moravskoslezského obnovily zkoušky a těší se na diváky

  • Ostrava,

Ostravská divadla znovu ožila. Všechny soubory Národního divadla Moravskoslezského totiž naplno obnovily zkoušky a připravují se na případné otevření či online vystoupení. Zkoušejí se jak novinky, tak inscenace z repertoáru, protože pauza byla dlouhá a herci, pěvci i tanečníci potřebují vše pořádně oživit.

Hlavní sál Divadla Antonína Dvořáka ve středu dopoledne patřil orchestru, který připravuje pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého online operní koncert. Hudebníci ho divákům nabídnou v poslední adventní neděli 20. prosince v 18,30. Zpívat bude německá sopranistka Maida Hundeling.

Hudba zpěv se ozývala i z menšího zkušebního sálu divadla. Tam začaly zkoušky opery Giacoma Pucciniho Tosca, kterou režíruje ředitel divadla Jiří Nekvasil. 

Jiří Nekvasil, ředitel NDM: "Všecky soubory se snaží pracovat buď na nových projektech nebo na udržování stávajícího repertoáru, abychom mohli začít hrát."
Jeviště Divadla Jiřího Myrona obsadil muzikálový soubor, který poprvé zkoušel sbory pro představení "Harpagon je lakomec?", který má mít premiéru na konci ledna.

Martina Juríková, sbormistryně: "Dneska máme první zkoušku, takže jsme rádi, že nám divadlo poskytlo tenhle velký prostor a můžeme se poprvé slyšet čtyřhlasně. Nacvičujeme část, která se jmenuje pitralon." 
Nezahálí ani baletní soubor. Ten musí trénovat každý den i když v rouškách je to velmi náročné. V nejbližších dnech začnou zkoušky na Mahlerovy vzpomínky. Národní divadlo moravskoslezské zatím pozastavilo prodej vstupenek. V prodeji jsou dárkové vouchery, za které je možné jeden rok pořídit vstupenky. V prodeji je také předplatné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy