Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedá si říct a nedá si říct. Stejný zloděj se znovu prokopal do garáží v Ostravě

  • Ostrava,

Na podzim jsme vám přinesli kuriózní případ zloděje, který se prokopal přes zeď do garáže v Ostravě. Strážníci ho tehdy nachytali přímo při činu a v lokalitě kde kradl, zintenzivnili hlídky. To přineslo nyní ovoce. Stejný zloděj byl znovu přistižen poté, co se prokopal do další garáže.

Lokalita garáží na Komerční ulici v Ostravě je mezi zloději velmi populární a proto strážníci celou oblast často kontrolují. V neděli 21. února si hlídka všimla stop ve sněhu a po chvíli uslyšela i podezřelé zvuky. Začali prohledávat garáže.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci předběžným ohledáním místa činu pojali podezření, že by se v objektu garáže mohl ještě nacházet samotný pachatel. Tomu nasvědčovaly čerstvé stopy ve sněhu, které vedly pouze jedním směrem k otvoru ve střeše, kladivo ponechané u tohoto otvoru a rovněž šramot, který byl z potemnělé garáže slyšet.  

A teď už se můžete sami podívat co následovalo. Strážníci jsou totiž vybaveni kamerami, které mají na uniformách. 

strážník: "Jménem zákona, vylezte z té garáže."

Zloděj ale vylezl až ve chvíli, kdy už dorazil majitel garáže a začal ji odemykat. Zloděj se přesto vysoukal otvorem, který si vysekal. Strážnici muže zadrželi a přivolali státní policii.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muži bylo sděleno obvinění z trestného činu krádež a byl vzat do vazby. U soudu mu hrozí 8 let vězení." 

Po ztotožnění pachatele se ukázalo, že jde o starého známého. Na stejném místě ho totiž z díry v jiné garáži strážníci tahali už loni v září. Hlavní změnou je, že muž mezitím dovršil 34 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy