Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nádech pro Ostravu pomůže podnikům, které postihla koronavirová krize. Zapojit se může každý

  • Ostrava,

Ostrava chce pomoci podnikům a turistickým destinacím, které se po rozvolnění znovu staví na nohy. Společně s Hitrádiem Orion chce motivovat obyvatele, aby vyrazili objevovat místa, kde si užijí volný čas s dětmi a nebo si například zajdou do příjemného podniku. Jde vlastně o jednoduchou hru, kdy lidé sbírají razítka za návštěvy.

Po skončení koronavirové krize se život vrací do normálu pomaleji, než všichni očekávali. Pociťují to zejména majitelé restaurací, kaváren, hospod a dalších podniků, které jsou stále navštěvovány méně, než před vypuknutím pandemie. Proto se Ostrava spojila Hitrádiem Orion a vnikl projekt Nádech pro Ostravu.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Chceme touto iniciativou pomoci se během léta 2021 nadechnout podnikům, které byly postiženy koronavirovými omezeními, nemohly fungovat a dostaly se tak do velkých, někdy i existenčních problémů,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura. „Zejména drobní podnikatelé potřebovali rychlou a efektivní pomoc, kterou jsme jim i my za město nabídli loni i letos v programech přímé finanční podpory, slevách na nájemném nebo prominutím některých místních poplatků. Za tento proaktivní přístup byla mimochodem Ostrava vyhodnocena Městem pro byznys v našem regionu za rok 2020. Nádechem pro Ostravu chceme motivovat naše obyvatele, aby si vzpomněli na svůj aktivní život před krizí a zase vyrazili za zábavou a za kulturou našeho města."

Princip soutěže spočívá v tom, že návštěvníci do soutěže zapojených restaurací, kaváren a atraktivit města sbírají razítka za jejich návštěvy na hrací karty. Ty jsou slosovatelné a jejich majitelé za ně mohou získat některou ze zajímavých zážitkových cen nebo také třeba elektrokoloběžku.

Michal Merenda, programový ředitel Hitrádia Orion: „My víme, že po téměř roce uzavřených provozoven podnikatelé pomoc opravdu potřebují. Naše rádio vysílá z Ostravy, jsme Ostraváci a máme mezi zasaženými mnoho kamarádů a známých. Chceme jim pomoci, obrazně řečeno, zase volně dýchat. Není to ale jen o pomoci těmto podnikům, chceme také lidem ukázat množství skrytých krásných míst našeho města. V naší soutěži máme pěkné výhry, nicméně hlavní odměnou pro Ostraváky je právě to, že tato místa objeví – a pomohou je zachovat.“

Do projektu se mohou všechny podniky a oblíbené turistické cíle Ostravy registrovat zdarma na webu nadechproostravu.cz. Soutěžící pak na stejné internetové adrese zjistí, kam pro razítko do své hrací karty mohou vyrazit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy