Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vloupal se do hokejové arény v Ostravě a ukradl oblečení i elektroniku, venku ho v dresu zadrželi policisté

  • Ostrava,

Vloupal se do prostor hokejového klubu a ukradl sportovní oblečení i drahou elektroniku. Poté si oblékl vítkovický dres a i s kradenými věcmi odešel. Vzápětí ho zastavili policisté, kteří už věděli, že jde o známou firmu a zajímalo je, kde muž k věcem přišel. Mezitím dostali hlášení o tom, že se někdo vloupal do hokejové arény a podezřelého muže zadrželi. Kriminalisté mu nakonec připočítali řadu dalších krádeží a vloupaní, které má muž na svědomí. Teď už sedí ve vazbě.

zdroj videa: Policie České republiky

Šel po ulici v hokejovém dresu a nesl si množství drahé elektroniky. Všimli si ho policisté a rozhodli se muže zkontrolovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě osobní znalosti policisté věděli, že se jedná o osobu s kriminální minulostí, proto se rozhodli zjistit, zda věci nemůžou pocházet z trestné činnosti. Během okamžiku došlo k zadržení podezřelého muže."

Na linku 158 totiž někdo ohlásil vloupání do areálu vítkovického hokejového klubu na Ruské ulici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Došlo k odcizení jak elektroniky, tak i sportovního oblečení. Zadržený muž byl předán do rukou kriminalistů, kteří už ho měli v hledáčku z důvodu jiných trestných činů majetkového charakteru."

Na základě vyhodnocených kamerových záznamů, stop a operativní činnosti vedly kroky k právě zadrženému recidivistovi. Kriminalisté muži prokázali celkem pět trestných činů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V prvním případě se mělo jednat o vloupání do osobního vozidla, ze kterého měl odcizit čipové karty k centrálnímu zamykání auta. Opakovaně měl vniknout do restaurace v Ostravě-Zábřehu, ale i do jiných dvou objektů. Vzít měl vše, co unesl. Například alkohol, několik kartonů náplní do elektronických cigaret, ale také palební kartu či elektroniku v podobě tabletu či televize."

Muž s policisty nespolupracoval a odmítl vypovídat. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisařka 8. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti 22letému muži zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Rovnou byl podán podnět na vzetí muže do vazby, který soudce akceptoval. Muži teď hrozí až tři roky vězení. V rejstříku trestů už má čtyři záznamy majetkového i násilného charakteru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy