Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior linka zachránila v jeden den dvě seniorky

  • Ostrava,

Aktivace nouzového tlačítka Senior linky opět zachraňovala. Hned ve dvou případech pomohla v pondělí se zdravotními komplikacemi dvěma ženám, které bezmocně čekaly ve svých bytech na pomoc strážníků. V obou případech si jejich stav vyžadoval převoz do nemocnice a se vstupem do bytů pomáhali strážníkům hasiči.

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v pondělí krátce po sedmé hodině ranní do bytu v Ostravě-Dubině. V obývacím pokoji upadla na zem 67letá seniorka a nemohla se sama zvednout.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vstup do bytu museli zajistit hasiči, a to otevřením stupních dveří bytu. Vzhledem k tomu, že na zemi ležela celou noc a byla zesláblá, přivolaný lékař rozhodl o jejím převozu do nemocnice."

Ke druhému případu došlo v pondělní podvečer v Ostravě-Kunčičkách. V předsíni bytu tam na zem upadla 85letá seniorka.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Pádem si způsobila krvácivé poranění na temeni hlavy. Seniorka nebyla schopna sama vstát a stěžovala si na nevolnost. Ke vstupu do bytu bylo hasiči použito okno bytu. Seniorce byla poskytnuta první pomoc a přivolaný lékař rozhodl o převozu do nemocnice."

Ostravský projekt Senior linka úspěšně funguje již 11 let. Za tuto dobu zachránila Senior linka život a zdraví stovkám seniorů. Aktuálně je v Ostravě napojeno přes 500 domácností seniorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy