Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič dodávky v Ostravě při couvání srazil chodce, ten v nemocnici zemřel

  • Ostrava,

Záchranáři v pondělí po poledni zasahovali u vážné dopravní nehody v Ostravě-Vítkovicích. Ta má bohužel tragický konec. 22letý řidič dodávky při couvání zřejmě přehlédl a srazil 69letého chodce, který zůstal zaklíněný pod autem. V ohrožení života ho pak převezli záchranáři do nemocnice, kde muž bohužel večer zemřel.

Tragická nehoda se stala na parkovišti v ulici Tržní v Ostravě-Vítkovicích krátce po 12. hodině.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidič ročníku 1999 dodávkového vozidla Renault Master při couvání z parkoviště zřejmě přehlédl muže ročníku 1952, který právě přecházel přes zadní část vozidla. Následně při vyjíždění došlo ke sražení."

Sražený muž zůstal zaklíněný pod autem. První záchranáři byli na místě za 3 minuty od ohlášení události.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po jeho vyproštění zjistil zasahující lékař, že pacientův stav je kritický. Z důvodu selhávajícího dýchání bylo nezbytné zajistit dýchací cesty a převést postiženého na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hlavy a hrudníku, příznaky svědčily i pro zranění vnitřního charakteru v oblasti břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž šetrně transportován do Fakultní nemocnice Ostrava, kde jej tým ZZS předal lékařům oddělení urgentního příjmu."

Muž bohužel v nemocnici ještě večer zemřel. Policisté teď budou zjišťovat míru zavinění a zároveň hledají případné svědky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto se obracíme na možné svědky dopravní nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme."

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy