Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porota vybrala vítězný návrh na řešení náměstí Dr. E. Beneše. Počítá i s budoucí výstavbou.

  • Ostrava,

Jak už z našeho zpravodajství víte, Ostrava chce zkrášlit prostor náměstí Eduarda Beneše v centru města. Proto byla v loňském roce vypsána soutěž na podobu a využití této lokality. Vy se teď můžete podívat na návrh, který se porotě líbil nejvíce.

Zkrášlování a zkvalitňování veřejného prostoru je jednou z priorit současného vedení Ostravy. Náměstí Dr. Edvarda Beneše v centru města je místem, které si zaslouží pozornost a proto byla loni v létě vyhlášena urbanistickou-architektonická soutěž na podobu a způsob jeho využití. Odborníci nakonec udělili pouze druhé místo s tím, že návrh je třeba ještě dopracovat.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: Stojí za připomenutí, že se v rámci řešení vypořádáváme se dvěma časovými hledisky. To první je řekněme střednědobé, kdy úkolem je především kultivovat veřejný prostor, avšak nepočítá se s dostavbou řešeného území. To druhé je pak dlouhodobé a řeší zásadnější a složitější problémy, jako dostavbu území, či nevhodné nadzemní části parkoviště před hotelem. Návrh proto musí být koncipován tak, aby byl funkční a udržitelný v každé etapě. Což vítězný návrh velmi dobře naplňuje. Následovat bude jednání s cílem uzavření smlouvy na projektové práce. První etapu, jejíž předpokládaná hodnota je 30 mil. korun, lze očekávat v roce 2024."

Vítězný návrh rozdělil celé území do tří částí. Na prostranství před radnicí, samotná park se vzrostlou zelení a plochu bývalého Německého domu, která je zdůrazněna jiným typem dlažby. K dopracování zůstává modrozelená infrastruktura, výškový přechod od garáží Imperialu a další detaily v souvislosti s rekonstrukcí Ostravice-Textilie.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Nebavíme se jen o tom, co řešila ta soutěž, ale také jaký osud budou mít ty budovy, tzn. hotel Palace, Ostravica a další."

Veřejnost se může s návrhy seznámit na výstavě, kterou pořádá městský ateliér MAPPA ve svém prostoru Za výlohou od 31. března. Lidé se mohou také zapojit prostřednictvím online dotazníku, do průzkumu o budoucí podobě parku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry