U příležitosti oslav stého výročí založení podniku a dvacetiletého působení v České republice dnes společnost Vyncke - za účasti současných majitelů a obchodních partnerů z více než 30 zemí světa - slavnostně otevřela nový výrobně-technologický areál v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Díky investici ve výši 150 milionů korun vzniknou na Frýdecko-Místecku nová pracovní místa a zakázky pro místní firmy. „Přesun do nové moderní budovy v atraktivním prostředí Palkovických hůrek z původního sídla v Lískovci znamená nejen zvýšení počtu našich zaměstnanců, ale i příležitost pro další firmy, které našemu závodu dodávají komponenty do výroby. V tomto moderním areálu se naše aktivity rozšíří i o vývoj nových technologií," řekl jednatel české pobočky společnosti Vyncke Petr Salvet.
Firmu přitom k dalšímu růstu v České republice motivovali samotní zaměstnanci - tým vysoce kvalifikovaných specialistů, techniků a inženýrů, který se podílí na realizaci unikátních technologií po celém světě. „Díky schopným zaměstnancům - kvalitním českým odborníkům, které ve společnosti zaměstnáváme - prošla naše společnost za poslední léta dramatickým vývojem," uvedl Petr Salvet a dodal: „Dříve jsme hlavně vyráběli, dnes tvoří většinu našich činností engineering a naši inženýři se podílejí na realizaci většiny firemních zakázek po celém světě." O významu společnosti Vyncke a její investice pro město Frýdek-Místek svědčí i to, že dnes ve 14.00 hodin došlo k podpisu partnerské smlouvy mezi zástupci města Frýdek-Místek a Harelbeke, odkud společnost Vyncke pochází. Vzniká tak větší prostor pro vzájemnou spolupráci v kulturní a ekonomické oblasti obou měst.
Původem vlámská společnost Vyncke navrhuje a dodává špičkové technologie pro výrobu energie z odpadů na bázi biomasy.
Firma se zaměřuje zejména na zahraniční průmyslové podniky, které mají k dispozici odpad vhodný pro výrobu energie z vlastního výrobního procesu. Díky stoletým zkušenostem a orientaci na výzkum a vývoj dokáže vyrobit energii například z odpadů z výroby piva, kávy nebo rostlinných olejů. V poslední době se zaměřuje i na výrobu čisté energie z komunálního odpadu, a to ve formě horké vody, páry či termálních olejů s výkonem až 100 MW. Vyncke je ve svém oboru na špicce technologického vývoje a za sto let své existence má více než čtyři tisíce referencí po celém světě. Mezi poslední významnější zakázky ve střední Evropě patří například kotel pro kogenerační jednotku E.ONu v jižních Čechách, parní kotel nedaleko Wroclawi v Polsku, velká energocentra pro dřevozpracující závod skupiny IKEA na Slovensku a pro škrobárnu v Litvě. Největší zakázkou z poslední doby je pak trigenerační jednotka pro výrobu elektřiny a chlazení serverů v Lucembursku.