Léčivý přípravek smíchaný s jadrným krmivem podávají myslivci zvěři do krmelců. Krmivo zvěři chutná a tak s oblíbeným obilím pozře i lék.
Jiří Malina, Státní správa myslivosti: "Předkládá se to spárkaté zvěři přežvýkavé a dá se předpokládat, že to vezme i zvěř černá. Jedná se o přípravek proti červivosti, zejména proti střečkům obou druhů."
Milovníci zvěřiny by ale měli být nejméně do konce března opatrní. Jiří Malina, Státní správa myslivosti: "Přípravek, který zvěř požívá, způsobuje, že zvěřina je 28 dnů nepoživatelná. Vzhledem k tomu, že doba na požití u krmelců se počítá 7 dnů, tím se doba nepoživatelnosti prodlužuje. Zvěřina je tedy 38 dnů nepoživatelná."
Miroslav Michalčík, provozovatel restaurace: "Na naší provozovně sice nabízíme zvěřinu, ale odebíráme ji pouze od prověřených dodavatelů."
Zvěřina by se dala jíst až po vyšetření ve specializované laboratoři. Nejbližší je ale v Olomouci a zkoumání je několikanásobně dražší, než samotná zvěřina. Po guláši z divočáka, který má v sobě lék, sice nikdo neumře, nic příjemného však čekat nemůže.
Jiří Malina, Státní správa myslivosti: "Dá se předpokládat, že přípravek může způsobit průjmy a podobné střevní záležitosti."
Léčivý přípravek podali myslivci zvěři ve všech krmelcích v bruntálském okrese. Jsou jich tady stovky a ozdravováním by měla projít veškerá zvěř.