Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově rozšířili bezpečnostní kamerový systém

  • Jablunkov,

K 8 kamerám v centru Jablunkova přibyly v minulých dnech další 3. Moderní dohlížecí systém využívá městská policie k nepřetržitému monitorování problémových míst.

Ve městě Jablunkově je zase o něco více bezpečněji. Strážníkům městské policie pomáhají tři nové kamery. Jedna z nich už brzy po instalaci pomohla dopadnout zloděje.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Vybavili jsme další tři kamerové body. Jeden je u autobusového stanoviště, druhý je na ulici Mlýnská a třetí monitoruje hřbitov, parkoviště u městského úřadu a u smuteční obřadní síně. Je na bývalém hotelu Horal, dneska tam sídlí Fabos.”
Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Záleží vlastně, který prostor je monitorován, ale když se vezme Mariánské náměstí, tak hlavně dopravní přestupky. Toto se vlastně děje i na té druhé kameře, která vlastně snímá z kostela křižovatku Nádražní s Bukoveckou. Co se týče těch dalších, tak jak zmínil už pan starosta, tak je to hlavně o nějakém vandalismu, bezdomovcích a vlastně problémy momentálně téhle té doby.

Kamery pomáhají strážníkům odhalovat například nepřístojné chování bezdomovců nebo dohlížejí na pořádek u autobusového stanoviště.

Jedna z nově nainstalovaných kamer už strážníkům pomohla v rychlém dopadení zloděje.

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Dohledal se zloděj, který z Fabosu na Polní ulici i s tím lupem nám utekl na hřbitov. Takže tam pomocí té kamery se ho podařilo dohledat. Vytrasovalo se, kde vlastně ten dotyčný zloděj utíkal.”

Kamerový systém by v budoucnu měly doplnit ještě další dvě kamery.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků