Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Údajně nakažený muž měl porušit karanténu a jet vlakem do Opavy. Zasahovali proti němu policisté

Další mimořádný zákrok mají za sebou policisté, hygienici a hasiči. Do Opavy přijel vlakem muž, který má být údajně nakažený koronavirem, vědomě tak zřejmě porušil karanténu.

Několik policejních aut se sjelo ve čtvrtek po 11 hodině k Východnímu nádraží v Opavě. „Bylo tam asi 6 policejních aut a přijížděla další. Policisté běhali kolem vlaku a říkali lidem, aby se drželi dál od podchodu a nikoho tam nepouštěli,“ řekl televizi Polar přímo z místa jeden ze svědků.

"Ve vlaku ze směru od Českého Těšína, který zastavil na nádraží v Opavě se má nacházet cestující s podezřením na Covid-19."

Policisté dostali informaci, že ve vlaku se nachází muž, který údajně vědomě porušil karanténu. Po příjezdu ho proto zadrželi přímo na nádraží. "Teďka je připoutaný k lavičce," informoval další ze svědků.

"Policisté přijali oznámení, že ve vlaku ze směru od Českého Těšína, který zastavil na nádraží v Opavě se má nacházet cestující s podezřením na Covid-19. Policisté neprodleně na místo vyjeli a muže zajistili, aby se již fyzicky nekontaktoval s dalšími osobami." řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Policisté museli také zjistit s kolika cestujícími mohl přijít muž ve vlaku do kontaktu. "Policisté vzhledem k charakteru události úzce spolupracují s hygieniky a dalšími příslušnými složkami," doplnila Štětínská.

Nástupiště bylo po celou dobu uzavřeno, vlak odstaven a drážní hasiči na místě prováděli dezinfekci.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy