Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblíbené atraktivity v Moravskoslezském kraji reagují na nová koronavirová omezení

Projekt Moravskoslezského kraje, který zrušil vstupné v některých turisticky zajímavých místech, vzbudil u veřejnosti obrovský zájem. Bohužel, nová koronavirová opatření přinášejí zásadní omezení.

Poslední koronavirová opatření se zásadně promítla do provozu turistických atraktivit v Moravskoslezském kraji. Některé budou muset zůstat uzavřené úplně, jiné budou v provozu omezeně.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Nového máme tady v podstatě opatření vlády, kdy musíme nějakým způsobem zareagovat na náš velmi významný projekt, který byl Vstupy zdarma. V tuto chvíli vlastně víme, že budeme muset od tohoto pátku Vstupy zdarma ukončit v Zoologické zahradě Ostrava. Co se týká ostatních atraktivit, které byly v tomto významném projektu a podotýkám opravdu, že ten projekt, který běží od září, byl velmi úspěšný v Moravskoslezském kraji, tak budeme od toho příštího týdne muset podstatě tyhle ty vstupy zastavit jako takové, poněvadž vládní nařízení je jasně dané.”

Zatímco například výstavní síně, hrady a zámky musí uzavřít zcela, v Dolní oblasti Vítkovice bude zachován alespoň omezený provoz.

Petr Koudela, ředitel Dolní oblasti Vítkovice: “V aktuální situaci vyhodnocujeme a analyzujeme nařízení vlády a hygieniků. Myslíme si a předpokládáme, že nějakou malou část, jako třeba Bolt café, věž Bolt Tower, zůstane zachována.Stejně tak jako nějaké dílčí atraktivity a gastroprovozy v rámci Národní kulturní památky. Takže snažíme se zachovat maximum možného, co nám teď umožní pravidla, ale samozřejmě přizpůsobíme se těm pravidlům a doufáme, že se vrátíme brzo do doby, kdy tady o víkendech bude spoustu rodin s dětmi a návštěv škol.”

Krajský projekt Vstupy zdarma se u veřejnosti setkal s velmi velkým zájmem. Některé atraktivity doslova praskaly ve švech.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Kdybych mohl celou tuhle tu akci hodnotit, tak opravdu návštěvnost během měsíce září byla rekordní. Já si myslím, že provozovatelům těchto atraktivit to přineslo své ovoce. Ten důvod, proč jsme šli do této akce, byl velmi jednoduchý. Abychom roztočili ekonomiku v cestovním ruchu. No a to se povedlo. Samozřejmě nebudu tady předstírat, že tahle akce neměla nějaké nešvary. To ano. Ale na druhé straně, opravdu, když se podívám, tak lidé začali cestovat. Jezdili auty, to znamená, že tankovali. Jezdili s dětmi, takže kupovali svačiny. Ubytovávali se u nás a když jsme si dělali statistiky, tak mě těší, že na ten náš MSK se primárně nejvíc lidí dívali z Prahy, z Olomouce, z Brna, ale také z Katovic a Varšavy. Takže to je pro mne jakýsi ukazatel toho, že tyto akce jsou zaměřené cíleně na turisty, kteří k nám budou přijíždět.”
Petr Koudela, ředitel Dolní oblasti Vítkovice: “Pobídka Moravskoslezského kraje, který umožnil široké veřejnosti navštívit atraktivity včetně Dolních Vítkovic, nás potěšila, protože nám to pomohlo překonat ne úplně lehké období roku 2020. Nutno taky říci, že v zásadě od toho září jsme mnohonásobně naplnili a překročili ten plán návštěvnosti, který tady byl naplánován na září a říjen.”

S úspěšným projektem kraj počítá i do budoucna.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Když sledujeme statistiky nebo čísla návštěvnosti, tak si uvědomujeme, že kdybychom neudělali tuto speciální akci Vstupy zdarma, tak ta návštěvnost bude řekněme o nějakých 40 až 50 % menší. A to je důležité, poněvadž vlastně toto rozhoduje potom, jestli ten hoteliér či restauratér zavře tu svoji restauraci a podobně. Takže my opravdu jsme ukázali to, že tahle akce má smysl, podporuje cestovní ruch všeobecně v širokém záběru od restaurací hotelů, dopravy a podobně a budeme chtít určitě do budoucna v tomhle tom pokračovat. Čekáme na celkové vyhodnocení Vstupu zdarma. To je velmi důležité, kdy si budeme chtít vyhodnotit celou tu akci, ale určitě i díky opatření, které v současný čas běží, tak budeme muset reagovat na potřeby v cestovním ruchu a budeme chtít určitě nějakým způsobem podpořit cestovní ruch. Jak zase ubytovatelé tak samozřejmě i tu komerci jako takovou, aby se to nezastavilo úplně.”Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy