Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Těšínska připravuje videoprohlídky svých expozic

Otevřeno, zavřeno, otevřeno. Nekončící koronavirová opatření omezují také provoz expozic Muzea Těšínska. Jeho pracovníci teď začali na internetu zveřejňovat videa, která návštěvníky provedou zajímavými expozicemi. V archivu budou i komentované prohlídky.

Nudné prohlídky výstavních expozic už jsou dávnou minulostí. Moderní muzeum dnes návštěvníka vybízí k aktivitě. Platí to i u Muzea Těšínska.

Petra Nevelöšová, muzejní pedagožka: “V první vlně koronaviru jsme pro děti a dospělé zpřístupnili na našem webu různé aktivity. Ty jsi tam můžou návštěvníci prohlédnout dodnes. Pro děti tam jsou zpřístupněné pracovní listy, které se vážou k našim výstavám, ale také různé tématické úkoly. Ty poslední tam přibývaly také s vánoční tématikou. Dospělí se pak můžou začíst do kapitol knihy Těšínsko v proměnách staletí, která je momentálně beznadějně vyprodaná.”

Muzeum Těšínska je aktivní také na internetu a především na sociálních sítích.

Petra Nevelöšová, muzejní pedagožka: “V současné době jsme ve spojení s našimi příznivci hlavně na sociálních sítích, a to na Facebooku nebo Instagramu, ale již delší dobu připravujeme zbrusu nový YouTube kanál. Chceme lidem nabídnout možnost ohlédnout se společně s námi do minulosti a zavzpomínat na vernisáže z některých výstav, které naše muzeum pořádalo a také se podívat na reportáže, které byly o našem muzeu v minulosti natočeny. Již dnes můžete na našem YouTube kanálu vidět první příspěvky, další budou postupně přibývat.

Na internetu jsou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky.

Petra Nevelöšová, muzejní pedagožka: Momentálně připravujeme pro naše návštěvníky také sérii komentovaných prohlídek doplněných informacemi o dané výstavě. Těšit se můžete například na video z výstavy Kamenné kachle, která byla nainstalovaná ve výstavní síni v Jablunkově. Z důvodu koronavirového opatření však byla přístupná pouze velice krátce a mnoho z vás si ji tak jistě nestihlo prohlédnout. Další komentovaná prohlídka vás zavede na výstavu Těšínské Slezsko a jeho proměny v době modernizace, která byla k vidění ve výstavní síni v Karviné do pondělí 7. prosince. Třetí komentovanou prohlídkou se pak přeneseme do Památníku životické tragédie na haptickou výstavu Proutí, sláma, šustí. Videoprohlídka vám sice nenahradí hmatový zážitek z haptické výstavy, ale třeba vás navnadí a v některé úterý až do konce března výstavu v památníku navštívíte. Poslední komentovanou prohlídkou si pak připomeneme 100 let města Český Těšín společně s výstavou, která bude v historické budově Muzea Těšínska zpřístupněna do konce února příštího roku. Na závěr ještě prozradím, že v minulých dnech proběhlo také natáčení propagačního spotu k nově otevřené expozici Příběh Těšínského Slezska, který vám v brzké době představíme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy