Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobře investovaný milion – na novorozenecké resuscitační lůžko v Krnově

Téměř milion korun investovala krnovská nemocnice do pořízení novorozeneckého resuscitačního lůžka. Jde o špičkový přístroj, řešící závažné poporodní problémy právě narozených dětí. V mnoha případech bude skutečně život zachraňující.

V Krnově přivedou ročně na svět více než 800 dětí. Z toho téměř jedna pětina se narodí po císařském řezu. Na každé takto narozené dítě čeká jako první nové lůžko.

Ondřej Klapec, primář dětského oddělení: „Tento přístroj bude umístěný na porodním sále, budou na něj uloženy všechny děti, které se narodí císařským řezem, ač jsou po narození zcela v pořádku nebo je u nich nějaký problém. Takové dítě se na tomto lůžku nejprve vyšetří, zhodnotí ho jak sestra, tak lékař."

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Je to v malém procentu nebo spíše v desetinách procent, kdy se může dítě zkomplikovat, že musí být po porodu resuscitováno, zvláště když jsou to nějaké urgentní císařské řezy a potom musí být na speciálním lůžku aby jeho šance na přežití byly co největší.“

Nově vyvinuté lůžko nahradí původní, které poskytovalo jen základní péči.

Ondřej Klapec, primář dětského oddělení: „To mělo funkci v podstatě jen lůžka jako takového a funkci vyhřívání. V tomto přístroji je integrovaná jak odsávačka, tak ten resuscitační modul, sloužící k prodýchávání dítěte.“

Nové lůžko umožňuje okamžitou reakci lékařů ma problémy novorozence.

Ondřej Klapec, primář dětského oddělení: „Má integrované několik funkcí. Jednou z funkcí je odsávačka a jednou z hlavních funkcí je resuscitační modul, tzv. Neopuff, který umožňuje do dítěte aplikovat vzduch i s kyslíkem a správně oxygenovat krev."

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: „Myslím si, že máme vybavení, které je srovnatelné se všemi fakultními nemocnicemi.“

Kromě mnoha funkcí umožňuje nové lůžko také bezdotykové tišení alarmu a tím minimalizaci přenosu infekce na novorozence.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail