Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská kriminálka dopadla nenapravitelného recidivistu

Na desátý trest své zločinecké kariéry si zadělal 43letý muž z Havířova. Před několika dny ho policisté opět dopadli a vsadili do cely. Za jak dlouho se dostane na svobodu, bude záležet na rozhodnutí soudu.

V trestním rejstříku už teď má celkem devět pravomocných záznamů. Tentokrát má na svědomí celkem devět skutků majetkové trestné činnosti.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Komisař muže obvinil z pokračujících přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný se částečně ke svým skutkům doznává, i když jedním dechem dodává, že si toho moc nepamatuje. I přesto mu kriminalisté prokázali krádeže různých věcí na ploše jednoho obchodního řetězce. Měl si vzít od sýrů, přes energetické nápoje až po mobilní telefon, platební kartu a osobní doklady. Dále má „naděleno“…. na parkovišti městské části Šumbark měl úmyslně poškodit zaparkované osobní vozidlo. V supermarketu jiné společnosti měl úmyslně poškodit ochranné plexisklo informačního pultu. Z cizí platební karty se měl pokusit několikrát o peněžní výběr. Obviněn je také z přečinu poškození cizí věci, kterého se měl dopustit doma u příbuzné. Ten den o něco později na ulici pokřikoval na zakročujícího policistu. Na policejní výzvy nereagoval. Rozběhl se ke služebnímu vozidlu a úmyslně utrhl zadní stěrač. Krádeží a poškozování cizí věci se dopouštěl i přesto, že v minulosti byl pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody se zkušební dobou do roku 2022."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy