Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Valdštejnské zahradě pražského senátu vystoupil krnovský Dechový orchestr mladých. Oslavil tak svoje šedesátiny.

Zahrady senátu v Praze rozezněl krnovský Dechový orchestr mladých. Vznikl totiž právě před 60 lety a přijal pozvání k výročnímu koncertu. Ten se odehrál v krásném prostředí a přilákal mnoho diváků.

Dechový orchestr mladých působí v Krnově pod hlavičkou zdejší Základní umělecké školy.

Ladislav Václavec (ANO), senátor: „Tak já si myslím, že je to jedno z nejlepších hudebních těles ve své kategorii v České republice a Dechový orchestr mladých má teď 60 let. Já jsem jim chtěl dát dárek k těm šedesátinám, umožnit tohle vystoupení, finančně jim ho zajistit. Ale není to dárek pro ně, ale je to dárek pro nás všechny posluchače, je to dárek pro Prahu a pro všechny z nás, kteří tady jsme.“

Kamil Trávníček, ředitel ZUŠ Krnov: „Orchestr aktuálně má přes 60 členů.“

Luděk Tlach, umělecký vedoucí a dirigent: "Já velmi děkuji našemu senátoru Ladislavu Václavcovi, který nás pozval tady do toho překrásného prostředí."

Celý koncert byl součástí tradičního Valdštejnského léta. Hlediště Valdštejnské zahrady se zaplnilo diváky, kteří si přišli poslechnout pestrý repertoár orchestru i bývalými členy orchestru, kteří v Praze působí a také mnoha známými osobnostmi.

Jan Adam, dlouholetý tajemník Karla Gotta: „Jsem rád, že jsem přišel a zvláště mě zaujalo, jak zahráli krásné skladby z mých zamilovaných muzikálů Lví král a West Side Story. Je to obdivuhodné, kolik mladých muzikantů tenhle orchestr odchoval.“

Zdeněk Burda, právník, bývalý člen orchestru: „Projezdil jsem s ním docela dost zemí, ale musím říct, že v takových pěkných prostorách jsem ještě nehrál s orchestrem."

Konec slavnostního koncertu v senátu neznamená pro orchestr žádné prázdniny či delší volno. Po týdenním odpočinku jej čeká další série koncertů, například na Kmochově Kolíně, ve Štětí nebo v Chebu.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail