Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti architektury se sjeli na workshop do zaniklé obce Pelhřimovy. Tvoří objekty na téma Modlitba v krajině

Pelhřimovy jsou zaniklou obcí u polských hranic, kterou válka rozdělila na českou a polskou část. Po poválečném odsunu česká část obce zanikla a dodnes zde zůstaly pouze dva rekreační objekty, kostel sv. Jiří a zřícenina kaple. Již několik let si tady dávají dostaveníčko studenti brněnské architektury na svých tvůrčích dílnách.

Kostel sv. Jiří uvádí postupně do života hnutí Duha Jeseníky, okolí obohacují objekty budoucích architektů.

Jan Mléčka, lektor workshopu: „Jedná se o workshop, o dílnu studentů architektury, kteří si navrhnou nějaký svůj objekt a v průběhu toho workshopu, v průběhu pěti dní ho i zrealizují."

Studenti na místě navrhují a tvoří objekty, které vyjadřují jejich osobní náhled na člověka jako součást přírody.

Jan Mléčka, lektor workshopu: „Takže ta zkušenost pro studenty je nesmírně intenzivní. Na rozdíl od té akademické zkušenosti, kdy několik týdnů v každém semestru na fakultě věnují navrhování a výstupem je papír, tak tady v průběhu několika málo dní výstupem mají konkrétní objekt.“
Sára, studentka architektury, Bratislava: „My jsme z Bratislavy a studujeme druhý ročník, já jsem druhý a Ninka je první ročník.“
Nina, studentka architektury, Bratislava: „Bude to takový prostor s takovými stagemi do té a do té strany, takový úmysl je takový,aby návštěvník se podíval do té dálky a cítil se jako součást.“
Ondřej, student architektury, Raduň: „To je vlastně návrh, který spočívá v tom, že člověk v té kontinuální cestě se může rozhodnout, se vlastně kouknout na osu té cesty."
Ondřej, student architektury, Valašské Meziříčí: „Je to vlastně téma Modlitba v krajině a je důležité i za mě, ten přechod z toho normálního života i do toho duchovního."

Objekty na místě zůstanou nejméně rok pro všechny návštěvníky tohoto zajímavého místa a budou volně přístupné již od začátku prázdnin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy