Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obecní úřad v Branticích se stal také galerií tvorby krnovské ZUŠ, s.r.o. i místem předání vysvědčení

Již podeváté se prostory Obecního úřadu v Branticích na Krnovsku staly galerií výtvarného umění. V Branticích totiž působí odloučené pracoviště soukromé krnovské Základní umělecké školy, které se těší obrovskému zájmu dětí z obce i okolí.

Pravidelné výstavy na obecním úřadě jsou především zásluhou zkušené výtvarnice a učitelky Dagmar Stavárkové.

Dagmar Stavárková, učitelka ZUŠ: „Dneska máme slavnostní zahájení – vernisáž 9. ročníku výstavy žáků soukromé ZUŠ z Krnova, která tady působí už 12. rokem. Vystavujeme obrázky s různými tématy, která v průběhu školního roku děti dostávaly, takže je tady kresba, malba, je tady prostorová tvorba, v podstatě takový mix velký.“

Vladimír Dofek (nez.), starosta Brantic: „Jsme velice rádi, že ta vernisáž se znovu u nás opakuje v našich prostorách obecního úřadu a tím pádem ty děti i rodiče poznají, jak máme pěkný obecní úřad."

Obrazy o objekty jsou rozmístěny na všech chodbách úřadu i ve zvláštní výstavní místnosti.

Ellena Höchsmanová, vystavující žákyně: „Podle inspirace papouška, kterého jsem si našla v encyklopedii na ptáky. Malovala jsem nejdříve akrylovými barvami a pak jsem se vrhla na tužky."

Alžběta Šimková, vystavující žákyně ZUŠ: „Já jsem dostala za téma kreslit části lidského obličeje, konkrétně jsem si vybrala hlavně oči, nos a uši."
Maruška Karasová, vystavující žákyně ZUŠ: „Já jsem malovala měkkýše a to téma jsem dostala zadané. To jsem malovala tužkou a to jsem malovala temperami."

Součástí vernisáže bylo i předání absolventských vysvědčení žákům ZUŠ za přítomnosti jejich rodičů.

Dagmar Stavárková, učitelka ZUŠ: „Dneska po dvou letech zase si užijeme to úžasné setkání s rodiči, s přáteli výtvarné výchovy a tady i se zástupci obce.“

Působení odloučeného pracoviště školy si obec i rodiče v Branicích velmi cení a považují je za důležitou náplň volného času dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy