Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále probíhá adaptační program děti z Ukrajiny pro pokroky v češtině, nové vztahy i pohybové dovednosti

Pohyb a hry, navazování nových vztahů, ale také výuka českého jazyka – takový je adaptační program pro děti z Ukrajiny v Bruntále. Probíhá každý všední den v rámci výzvy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pořádá jej spolek AZ Help.

Fitness tým Evy Mistrové dětem ukazuje gymnastiku, kruhový trénink nebo aerobikovou rozcvičku.

Petr Spurný, spolek AZ Help: „Jsou tady dvě skupiny ukrajinských dětí z Rýmařova a z Bruntálu. Každá ta skupina může mít až patnáct dětí. V tuhle chvíli je tady deset rýmařovských a sedm dětí z Bruntálu. Každá ta skupina je týdenní, děti chodí dopoledne nebo odpoledne na čtyřhodinový program.”

Pomocí her děti lépe boří jazykovou bariéru a rychleji se učí novým slovům. I na to pořadatelé mysleli.

Eva Mistrová, trenérka fitness a vedoucí klubu: „Snažíme se aby ty děti spolu mluvily, což častokrát vede ty ukrajinské děti k tomu, že se seskupují společně, je to pro ně těžký jazyk, ale jsou tady děti, které už česky umí, ale ty nám velmi pomáhají.”
Roman, účastník programu z Ukrajiny: „Líbí, je to tu dobré, byli jsme na Pradědu na lanovce.“

Vladimír, účastník programu z Ukrajiny: „Mně se tady moc líbí, my jsme včera byli u hasičů a jeli jsme na Malou Morávku, tam bylo moc krásně.”

Adaptační program, který probíhá zároveň Rýmařově a v Ostravě, bude končit na konci prázdnin. V Bruntále musejí skončit již příští týden. Již teď vyčerpali maximální počet dětí, které mohou do dotačního programu přijmout.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail