Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice 2018

Ostrava zažila další skvělou akci. Jak moravské, tak slezské nábřeží v historickém centru města už počtvrté opanovaly Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. A opět přilákaly davy lidí.

“Každou chvíli tady přijde plno lidí, protože vidí, že to počasí se umoudřilo a lidé si tady budou moci vyzkoušet samozřejmě tradiční aktivity, ať už je to mokrá lávka nebo např. přechod z moravské strany na slezskou po lávce na raftech a novinkou toho letošního ročníku byla lanovka. Návštěvníci si tak mohli sjet po laně z moravské na slezskou stranu nábřeží. A musím říct, vyzkoušela jsem to v 10 dopoledne a bylo to skvělé,” uvádí Petra Bernfeldová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Hlavní atrakcí bohatého programu byl už tradiční sjezd netradičních plavidel. Každý, kdo se ho chtěl zúčastnit, musel mít plavidlo vlastní výroby. A fantazii se meze rozhodně nekladly. Řeku Ostravici si tak od loděnice k Sýkorově mostu sjeli například tučňáci, kolotoč, prezident nebo apačové.

“Jsme letos podruhé a je to dobrý.”

“Je to tady fakt pěkný a škoda, že to nejde častěji, že jo.”

“Mě se to moc líbilo a je to tu moc hezké.”

“My ne, pardon, je to tu krásné.”

Po cestě netradiční plavidla čekal jeden jez, ze kterého měli soutěžící největší obavy. Všichni ho ale překonali, aniž by se namočili.

“Jízda byla úplně perfektní. Největší strach jsem měla tady z toho sjezdu toho jezu, já jsem myslela, že spadneme, takže vyšlo nám to taky, dojeli jsme až do cíle,” má radost Jana Pondělíčková, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz

Největší radost lidem udělali Tučňáci, kteří se nechali vyhecovat a skočili do studené řeky. Ti také soutěž nakonec vyhráli. Odměnou jim bylo 15 tisíc korun. Na druhém místě skončil Kolotoč a na třetím Výletní loď z onoho světa.
Luboš Kulíšek: Lubošova celkem fajn knížka / beseda

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

4TET: Koncert no. 5

02.10. 19:00
Ostrava-Centrum, Dům kultury města Ostravy

Květiny pro paní Harrisovou / muzikál

03.10. 18:30
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

ADAMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků