Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už i Jižní město bude mít své infocentrum. Otevře se na novém náměstí

  • Ostrava-Jih,

Jižní město bude mít vůbec poprvé v historii informační centrum. Vzniklo v rámci investiční akce Rekonstrukce náměstí Ostrava-Jih a lidem se otevře už na začátku dubna.

Městský obvod Ostrava-Jih se dočkal svého infocentra. Sloužit bude především občanům obvodu, kteří si v něm budou moci koupit různé dárkové předměty, lístky do divadla a na různé koncerty, nebo jízdenky na vlak.

“Domluvili jsme se s městskou společností Černá louka, která  tato infocentra po Ostravě provozuje o tom, že jedna pobočka bude i na Ostravě-JIhu, protože samozřejmě statisícový obvod dneska tuto službu pro své občany neměl. Nejedná se tedy o klasické infocentrum tak, jak ho známe třeba z centra Ostravy, které mimo jiné bude poskytovat i turistické služby, Nemáme tady turisty. Opravdu smyslem je přiblížení těchto služeb, které tady teďka nejsou, blíž lidem. Protože samozřejmě víme, že ne všichni lidé ještě dneska kupují 100 % věcí na internetu.” uvádí Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-JIh

Radnice uvažuje i o tom, že do infocentra přesune i některé služby, které dnes poskytuje Senior Point v Komorním klubu na Velflíkově ulici. O tom se ale ještě bude jednat.  

“Co se týče samotného zahájení infocentra, plánujeme jeho otevření začátkem dubna. Předpokládáme 1.4.s tím, že otevírací doba by měla být každý všední den od 9 do 17:30 s tím, že v poledne bude půlhodinová pauza, kdy si zaměstnanci budou moci dojít na oběd.” dodává Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-JIh

Počítá se i s tím, že infocentrum bude fungovat i o sobotách a nedělích. A to v případě, že se na náměstí budou konat nějaké akce. Tou první bude 4. a 5. dubna velikonoční jarmark s pestrým programem, v rámci kterého se náměstí slavnostně otevře. Momentálně se odstraňují zjištěné vady. 

“V této chvíli samozřejmě ty části náměstí, které úplně neodpovídají představám jako jsme o nich měli, budou opraveny. Probíhají tzv., nápravy vad a nedodělků, do konce března budou vady a nedodělky odstraněny a pak vlastně bude to náměstí oficiálně zcela hotovo,” říká Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Od středy se budou odstraňovat vady cementobetonového krytu v prostoru u schodiště s výtahem. Od pondělí 2.března se pak budou strojově rozbíjet povrchové vady v ostatních prostorách. Aby se zajistila bezpečnost občanů, pracovní prostor bude vždy oplocen.  
JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU!!! / Můžem i s mužem / komedie

08.04. 19:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PŘESOUVÁME!!! Diskuzní fórum E-Mobilita

16.04. 09:00
Ostrava-Jih, Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Rapper / humorný příběh

22.04. 19:00
Ostrava, AKORD

PREVENTA service s.r.o.,
Ostrava
od 19 600 do 24 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Poruba, příspěvková organizace-
Ostrava
od 18 370 do 21 850 Kč/měsíc

Detail

Pro Bank Security a.s., Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 18 000 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků