Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škola není jen učení. Ukázala dětem z Jižního města akce Hurá do školy

  • Ostrava-Jih,

Děti se opět vrátily do školních lavic. Tentokrát v plném počtu a za přísnějších hygienických podmínek stejně jako na jaře. To znamená, že musí dbát na častou dezinfekci rukou a ve školách by se také mělo co nejvíce větrat.

Na základní škole Mitušova 16 zahájili nový školní rok zcela netradičně. Poté, co slavnostně přivítali prvňáčky, děti se přesunuly do tělocvičny, kde pro ně bylo připraveno zábavné dopoledne s názvem Hurá do školy.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bohužel trochu nám zlobilo počasí, protože to jasně vymezilo konec prázdnin tím, že urputně prší a akce, která měla probíhat venku, proběhne v tělocvičně. Nicméně děti si zasportují, zahrají, dostanou nějaké ceny, takže si myslím, že 1. školní den na této škole se určitě vydaří.”

Na akci si děti mohly vyzkoušet různé sporty. Představil se tady například Baník Ostrava, nebo HC Vítkovice.

Jiří Maléř, Kongresy.cz: “Smyslem celé akce bylo, aby si děti užily první školní den, aby věděly, že škola nebude jenom učení. Proto jsme se spojili se sportovními kluby, aby věděly, že ten volný čas mohou trávit nějak smysluplně. Jsme rádi, že je o to takový zájem.”
Petra Žilková, Kooperativa Ostrava: “Máme tady dvě sportovní disciplíny pro děti, máme tady házení na terč a děti tady chodí slalom u kuželek.”
Anketa: děti ZŠ Mitušova 16: “Já jsem se těšila do školy hodně, nejvíce na učení.”
“Já jsem se do školy těšila moc. Mám ráda tenis.”
“My jsme už páťáci, ale nám se to tu hodně líbí.”
“Je to takové divné po dvou měsících zase do školy.”
“Tady jsme zatím vyzkoušeli jenom to ragby.”

V městském obvodu Ostrava-Jih nastoupilo do základních škol více než 7 a půl tisíce dětí, z toho téměř 900 prvňáčků.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Máme obrovskou radost, že počet, sice je to v desítkách, ale stoupá. a že počet dětí ani žáků ve školách neklesá. Chtěla bych popřát za městský obvod Ostrava-Jih všem pedagogům, všem zaměstnancům škol a samozřejmě dětem a žákům, aby celý školní rok proběhl ve zdraví, aby byl co nejméně narušen koronavirem, aby skutečně probíhala prezenční výuka a ne distanční.”

Během prázdnin prošly některé školy modernizací, do kterých městský obvod investoval téměř 50 milionů korun. Třeba ZŠ Provaznická má zrekonstruovanou školní jídelnu a ZŠ Horymírova se dočkala rekonstrukce druhé školní budovy, kde sídlí družina a kam se nově přesunuli i prvňáčci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy