Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace Výškovické ulice končí. Nabízí komfortnější a méně hlučné prostředí

  • Ostrava-Jih,

Modernizace jedné z nejdůležitějších ostravských tepen - Výškovické ulice - se chýlí ke konci. Výsledkem je lokalita s výrazně větším komfortem pro obyvatele, návštěvníky i cestující MHD. Všichni ocení i odhlučněnou tramvajovou trať pokrytou travnatým kobercem.

Výškovická ulice je páteřní komunikací v Ostravě-Jihu a každý den po ní projede tisíce aut a také autobusů a tramvají. Ostravský magistrát ve spolupráci s dopravním podnikem už před třemi lety začal s její modernizací rekonstrukcí Výškovických mostů a na tu navázala i kompletní úprava lokality kolem Kotvy.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: “Někdy jsme dotazovaní na to, proč se to nerealizovalo najednou. Nebylo to skutečně technicky možné. Je to jakási taková komplexní úprava toho dopravního prostoru kolem Kotvy. V této chvíli jsou práce tedy takřka dokončené. Samozřejmě ze strany dopravního podniku ještě bude podle možnosti počasí položen travní koberec a postupně dojde k úpravě nějakých nedodělků.”

Křižovatka má nové semafory a také přibyl odbočovací pruh na Čujkovovu a Volgogradskou ulici, nové jsou i chodníky a vybudována byla také cyklostezka. Rekonstrukce zahrnuje i tramvajovou trať včetně zastávek.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: “U Kotvy vlastně probíhá takzvaná kompletní modernizace tramvajové trati, takže vlastně došlo k výměně celkového podloží. Aplikovaly se tam různé vrstvy na odhlučnění , zpevnění, antivibrační rohože a podobně a přikryté je to vlastně travním kobercem. Je to tedy rozdílné oproti tomu, co třeba probíhalo na Dr. Martínka, kde ta trať byla vlastně technicky v pořádku a pouze se přikryla tím vrchním zeleným kobercem a byla to více estetická služba. V této chvíli je to skutečně kompletní modernizace, kterou by ti lidé v okolí měli poznat i z hlediska dopadu na hlučnost té trati.”

Modernizace si vyžádala téměř 200 milionů korun. Součástí projektu je také pilotní instalace zastávkového mobiliáře navrženého přímo pro potřeby Ostravy. Návrh vychází z požadavku na funkční a zároveň designové řešení s přihlédnutím k limitům vycházejících z místní situace a především norem. Celkově teď prostor působí moderním dynamickým dojmem. V tuto chvíli práce města skončila a v úpravách veřejného prostoru v této lokalitě bude pokračovat městský obvod Ostrava-Jih."

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Obvod má už připravenou opravu chodníku podél ulice Výškovická a ta bude zahájena v návaznosti na dokončení rekonstrukce ulice Pavlovova, neboť v místě místě budoucí stavby při opravě tohoto chodníku se ještě v současné době nachází provizorní autobusová zastávka.”

Co se týká předprostoru před obchodním centrem Kotva, tak tam se v současné době vyřizují veškerá nutná povolení k tomu, aby úprava mohla začít v průběhu příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy