Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Menší hluk i prašnost. Modernizace tramvajových tratí v ulicích Pavlovova a Výškovická skončila

  • Ostrava-Jih,

Dopravní podnik Ostrava úspěšně dokončil modernizaci tramvajových tratí na ulicích Výškovická a Pavlovova v Ostravě-Jihu. Výsledkem je mnohem tišší tramvajový provoz a snížila se i prašnost z okolní dopravy.

video: TV Polar

Tramvajové trati na ulicích Pavlovova a Výškovická v Ostravě-Jihu prošly modernizací. Projíždějící tramvaje díky tomu nejsou tak hlučné, což ocení zejména obyvatelé, kteří bydlí v blízkosti obou tratí.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Jsme rádi, že více než 100 tisíc obyvatel, které Ostrava-Jih má, se může těšit z nejmodernější tramvajové trati, kterou v tuto chvíli dopravní podnik Ostrava dokáže a umí zajistit, a to hned v několika úsecích. Na Výškovické ulici došlo ke změně klasického kolejového roštu na systém takzvané pevné jízdní dráhy. Díky tomu se podařilo snížit hluk a vibrace od projíždějících tramvají a také například snížit prašnost okolní dopravy. V ulici Pavlovova DPO rovněž modernizoval tramvajovou trať. I v tomto úseku došlo ke změně kolejového roštu na systém takzvané pevné jízdní dráhy.”

Tento systém má navíc i ekonomickou návratnost, protože nevyžaduje tak častou údržbu. V ulici Pavlovova navíc prošlo rekonstrukcí i nástupiště tramvajové zastávky Rodimcevova.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Místním také nabízí nově kombinaci několika prvků bezpečnosti, ať už to jsou bezbariérové přístupy, zábradlí, nebo třeba kamerový systém.”

Na Výškovické ulici se dočkaly rekonstrukce autobusové zastávky a vybudovány byly i bezbariérové tramvajové nástupiště v obou směrech. Bezpečnost cestujících se zvýšila zejména na tramvajovém nástupišti od centra, které se rozšířilo. I tady cestující navíc nově chrání i zábradlí a i kamerový systém. Obě modernizované tramvajové trati jsou pokryty atraktivním travním porostem.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Travnatý porost má navíc i estetický přínos pro okolí. Zvelebuje samozřejmě tuto oblast. A zajímavost. Má dokonce i vlastní zálivku, v kondici se tedy dokáže v podstatě udržovat sám.”
Gabiela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Díky veškerým opravám se opět zvýšil komfort cestování obyvatel Jihu MHD. Další tramvajové kolejiště na ulici Pavlovova i Výškovická jsou zdárně dokončeny a my jako obvod jsme tím pádem mohli třeba začít dlouho očekávanou opravu chodníku po celé délce naproti obchodnímu centru Kotva na ulici Výškovická.”

Oprava chodníku by měla být dokončena do konce letošních letních prázdnin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy