Reklama

Unikátní technologie šetří ve školce energii i peníze

​Chytře ovládané topení, a to i na dálku. K tomu i výrazná úspora na nespotřebovaném teple. To je výsledek opatření radnice Mariánských Hor a Hulvák, která po zateplení Křesťanské mateřinky na ulici U Dvoru zjistila, že výsledky nejsou uspokojivé.

Stáhnout video
Reklama

"Měli jsme i obavu, ať nevracíme dotaci, proto jsme přistoupili na návrh firmy, která nám navrhla instalaci zařízení. My tomu odborně říkáme "heblo". Díky němu už dochází k úsporám a finance, které jsme do instalace vložili, tak po výpočtu by se nám za rok a půl měly vrátit," pochvaluje si starostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková (NEZ.)

Podle zástupce firmy, která systém do školy dodala, je situace, se kterou se radnice setkala, poměrně obvyklá. Zateplení totiž řeší jen část problémů. 

"Tím si zabezpečíte, že máte  uvnitř větší komfort, ale objekt je přetápěn a tím pádem pokles spotřeby není takový, jako by měl být opatřením, které zateplení znamená," vysvětluje zástupce firmy Pavel Kocián.

Patentovaný systém umí ve školce optimalizovat dodávku tepla a rozhodnout o tom, kolik ho objekt potřebuje. Tepelný komfort dětí tedy zůstal beze změn, nikdo si ničeho ani nevšiml. 

"My jsme to tady instalovali, oni věděli, že tady chodíme, ale nepoznali rozdíl. Jediný rozdíl je finanční. Systém do dneška ušetřil 40 procent nákladů," dodává Pavel Kocián.

Radnice chce systém v budoucnu instalovat i do ostatních školek.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

Zítra 17:00 - 20.08. 22:11
Ostrava, DK Akord, Ostrava

PQT Prosperity Invest s.r.o.
Ostrava-město
od 13 500 Kč

Detail

FEE Transport s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu