Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází rekonstrukcí. Lidé na ni čekali roky

Obyvatelé Ostravy-Mariánských Hor mají důvod k radosti. Roky psali na radnici podněty, žádostí a požadavky ohledně rekonstrukce ulice Slavníkovců, která se odkládala kvůli nedostatku financí. Teď se konečně dočkali.

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází celkovou rekonstrukcí. Tu potřebovala už řadu let. kdy si na její neutěšený stav stěžovali místní obyvatelé. Bohužel na tak velkou akci dosud chyběly v rozpočtu peníze. Změnilo to až loňské hospodaření

Patrik Hujdus starosta MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Díky hospodaření v roce 2019 se ale podařilo ušetřit nějaké finanční prostředky a tu akci zhruba za 7 milionů korun jsme letos mohli naplánovat a zrealizovat. My jsme u té soutěže ušetřili zhruba milion, takže ten zase použijeme na další rekonstrukce a opravy v obvodu. Ta rekonstrukce opraví prakticky celou ulici. Nejenom vozovku pro auta, ale taky chodníky. V podstatě dojde k výměně podloží.”
Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “V současné době probíhají statické zkoušky po odstranění původních konstrukčních vrstev. Na základě jejich vyhodnocení zjistíme, jestli tato úroveň je dostatečně únosná a nebo jestli budeme muset i tyto vrstvy odstranit a vyměnit za nějaký kvalitnější materiál.”

Statické zkoušky se provádějí na třech místech ulice a jedna trvá zhruba půl hodiny.

Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Zatím to vypadá dobře. Zatím nám říkali, že se to skoro ani nehne. takže modlíme se, že i ty další dvě, které budeme dělat, že vyjdou.”

Práce by podle smlouvy měly trvat 90 dnů, celá rekonstrukce by tak měla skončit nejpozději na začátku listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy