Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází rekonstrukcí. Lidé na ni čekali roky

Obyvatelé Ostravy-Mariánských Hor mají důvod k radosti. Roky psali na radnici podněty, žádostí a požadavky ohledně rekonstrukce ulice Slavníkovců, která se odkládala kvůli nedostatku financí. Teď se konečně dočkali.

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází celkovou rekonstrukcí. Tu potřebovala už řadu let. kdy si na její neutěšený stav stěžovali místní obyvatelé. Bohužel na tak velkou akci dosud chyběly v rozpočtu peníze. Změnilo to až loňské hospodaření

Patrik Hujdus starosta MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Díky hospodaření v roce 2019 se ale podařilo ušetřit nějaké finanční prostředky a tu akci zhruba za 7 milionů korun jsme letos mohli naplánovat a zrealizovat. My jsme u té soutěže ušetřili zhruba milion, takže ten zase použijeme na další rekonstrukce a opravy v obvodu. Ta rekonstrukce opraví prakticky celou ulici. Nejenom vozovku pro auta, ale taky chodníky. V podstatě dojde k výměně podloží.”
Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “V současné době probíhají statické zkoušky po odstranění původních konstrukčních vrstev. Na základě jejich vyhodnocení zjistíme, jestli tato úroveň je dostatečně únosná a nebo jestli budeme muset i tyto vrstvy odstranit a vyměnit za nějaký kvalitnější materiál.”

Statické zkoušky se provádějí na třech místech ulice a jedna trvá zhruba půl hodiny.

Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Zatím to vypadá dobře. Zatím nám říkali, že se to skoro ani nehne. takže modlíme se, že i ty další dvě, které budeme dělat, že vyjdou.”

Práce by podle smlouvy měly trvat 90 dnů, celá rekonstrukce by tak měla skončit nejpozději na začátku listopadu.
4TET: Koncert no. 5

Zítra
Ostrava-Centrum, Dům kultury města Ostravy

Květiny pro paní Harrisovou / muzikál

03.10. 18:30
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Moje tango / činohra s J. Schneiderovou a R. Zachem

04.10. 19:00
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků