Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází rekonstrukcí. Lidé na ni čekali roky

Obyvatelé Ostravy-Mariánských Hor mají důvod k radosti. Roky psali na radnici podněty, žádostí a požadavky ohledně rekonstrukce ulice Slavníkovců, která se odkládala kvůli nedostatku financí. Teď se konečně dočkali.

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází celkovou rekonstrukcí. Tu potřebovala už řadu let. kdy si na její neutěšený stav stěžovali místní obyvatelé. Bohužel na tak velkou akci dosud chyběly v rozpočtu peníze. Změnilo to až loňské hospodaření

Patrik Hujdus starosta MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Díky hospodaření v roce 2019 se ale podařilo ušetřit nějaké finanční prostředky a tu akci zhruba za 7 milionů korun jsme letos mohli naplánovat a zrealizovat. My jsme u té soutěže ušetřili zhruba milion, takže ten zase použijeme na další rekonstrukce a opravy v obvodu. Ta rekonstrukce opraví prakticky celou ulici. Nejenom vozovku pro auta, ale taky chodníky. V podstatě dojde k výměně podloží.”
Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “V současné době probíhají statické zkoušky po odstranění původních konstrukčních vrstev. Na základě jejich vyhodnocení zjistíme, jestli tato úroveň je dostatečně únosná a nebo jestli budeme muset i tyto vrstvy odstranit a vyměnit za nějaký kvalitnější materiál.”

Statické zkoušky se provádějí na třech místech ulice a jedna trvá zhruba půl hodiny.

Robert Wildner, investiční odbor MOb Ostrava Mariánské Hory a Hulváky: “Zatím to vypadá dobře. Zatím nám říkali, že se to skoro ani nehne. takže modlíme se, že i ty další dvě, které budeme dělat, že vyjdou.”

Práce by podle smlouvy měly trvat 90 dnů, celá rekonstrukce by tak měla skončit nejpozději na začátku listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků